Partizán nás ozbíjal, zahodili sme penaltu

V Bardejove pršalo šťastie domácim, nie našim hráčom. Po nevýraznom výkone sme prehrali v dnešnom zápase 11. kola druhej ligy na pôde Partizána Bardejov 0:1 a ukončili našu víťaznú sériu. V tabuľke ostávame na treťom mieste, na vedúcu Dubnicu už ale strácame šesť a na druhú Banskú Bystricu tri body.

Stretnutie začali oba celky vo svižnom tempe. Na našej súpiske chýbala trojica skúsených opôr – Zošák, Kukoľ, Junior – všetci kvôli zraneniam. Od úvodných minút sme mali územnú prevahu a loptu na svojich kopačkách, pričom sa hralo prevažne na polovici domácich. Tí však pozorne bránili a našich hráčov do vyložených gólových príležitostí nepúšťali. V 26. minúte sa nám naskytla ideálna príležitosť dostať sa do vedenia, keď po faule na prenikajúceho Slebodníka odpískal hlavný rozhodca pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Horváth, no bránu prekopol. V 29. minúte zahrávali Bardejovčania rohový kop a po zaváhaní v našich obranných radoch Voško otvoril skóre – 1:0. Povzbudení domáci sa osmelili a v druhom polčase začali lepšie. Nebezpečné akcie podnikal hlavne technicky vybavený Brigant, ktorý robil našej obrane veľké starosti. Malec musel byť v strehu a v dvoch prípadoch zachránil naše mužstvo od druhého inkasovaného gólu. Vďaka jeho zákrokom sme boli stále v hre o body. V záverečnej desaťminútovke sme zovreli Partizán pred jeho vlastnú šestnástku. V 90. minúte mal blízko k vyrovnaniu Arevalo, ktorého technický pokus skončil na brvne brány domáceho Čikoš-Pavlička. Náš tlak však už prišiel neskoro a ukončil ho záverečný hvizd hlavného rozhodcu.

Bardejov - FK Poprad
Dávid Gallovič – FK Poprad

hlasy po zápase

Branislav Benko (tréner Partizán Bardejov): „Chýbala nám trojica zranených hráčov, šancu dostali hráči, ktorí hrávajú menej a chytili ju za pačesy. Podali sme bojovný a taktický výkon. V závere sme sa nevyvarovali chýb, ale víťazstvo sme si už nenechali vziať. Na nohy nás postavil nepremenený pokutový kop hostí a následný gól po rohovom kope. V druhom polčase sme mali dve-tri šance na zvýšenie vedenia.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Gratulujem domácim k zisku troch bodov. Hlavne v prvom polčase sme urazili futbalovú šťastenu. Naskytol sa nám okamih, keď sme mohli ísť do vedenia. Hra v prvom polčase nebola zlá, mali sme dominanciu držania lopty. Domácich sme mali uzavretých na jednej polovici ihriska, ale chýbal tomu gól. Nedali sme pokutový kop a hneď na to z protiútoku vznikla štandardná situácia, po ktorej sme inkasovali. Šance prišli až v závere stretnutia, domáci tím húževnato bojoval a hrozil nebezpečnými protiútokmi.“

Dávid Gallovič (FK Poprad): „Do Bardejova sme prišli s tým, že si odtiaľ odnesieme nejaké body. Súper bol v prvom polčase raz pri našej bráne, dali sme si vlastný gól. Zahodili sme penaltu, je to škoda. Aj taký je niekedy futbal. Cez prestávku sme si povedali, že to otočíme, že tu určite neprehráme. Škoda, že ten tlak prišiel neskoro, mali sme tam nejaké závary, nastrelili sme brvno. Musíme sa z toho poučiť a ísť ďalej.“