FK Poprad


Oficiálna stránka

Paráda, vyhrali sme u lídra súťaže

Výborný výkon podali futbalisti druholigového FK Poprad v dnešnom zápase 17. kola na pôde vedúceho mužstva súťaže, FC Lokomotíva Košice. Po góle Stanislava Šestáka zo 74. minúty vyhrali u lídra 1:0 a zimovať tak budú len s dvojbodovým mankom na svojho dnešného súpera.

Popradčania začali u favorita odvážne, aktívne a v úvodných 20 minútach na ihrisku dominovali. V 11. minúte sa do vyloženej gólovej príležitosti dostal Šesták, ale jeho umiestnená strela skončila na ľavej žrdi domácej brány. V 21. minúte to bol opäť Šesták, ktorý pohrozil, ale jeho hlavička skončila v rukách domáceho brankára Brédu. O dve minúty na to mali šancu na otvorenie skóre domáci, keď hlavičkové zakončenie Serečina skončilo na ľavej žrdi Malecovej svätyne. Ako sa neskôr ukázalo, bola to najväčšia príležitosť Lokomotívy v tomto zápase. Aj v druhom polčase bol Poprad lepším mužstvom. Vyhrával osobné súboje a akcie domácich hráčov rušil už v ich zárodku. V 74. minúte po dobre zahranej štandardnej situácii Medaka sa lopta dostala ku kanonierovi Šestákovi a ten rutinérsky rozvlnil sieť. Ani v závere sa Košičania nedostali k tlaku a modro-bieli orli si s prehľadom ustrážili veľmi cenný triumf.

„Na ihrisku sme jednoznačne dominovali, sme spokojní s prístupom, výkonom, samozrejme, s tromi bodmi. O to ľahšie sa nám bude pracovať v zime, keďže sme sa dotiahli na lídra. Verím, že na jar zopakujeme čo najviac takýchto zápasov. Ukázali sme, že sme jeden vynikajúci kolektív. Všetci hráči si na ihrisku zastali svoje miesto. Každý bojoval, každý uhral taktické veci, všetci sme sa snažili niečo vytvoriť. Súper mal jedinú šancu, celé mužstvo si zaslúži absolutórium,“ pochválil výkon svojho tímu hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták. „Interne sme si viackrát hovorili, že nechceme ísť iba za tromi bodmi, ale predvádzať aj peknú hru. Dnes to bolo vidieť na ihrisku. Lokomotíva veľmi chcela, ale nasilu to často nejde, o čom sme sa neraz presvedčili aj my. Dnes sme boli uvoľnení, živí na ihrisku. Mal som z toho veľkú radosť sledovať svojich spoluhráčov v akcii počas zápasu,“ nešetril chválospevom Šesták.

Kamil Kopúnek - FK Poprad
Kamil Kopúnek – FK Poprad

Kopúnek: ukázali sme charakter

V stredovej formácii podal kvalitný výkon skúsený Kamil Kopúnek.

„Celé mužstvo sme boli nastavení tak, že to musíme zvládnuť, aby sme sa dotiahli na prvé miesto. Nechceli sme, aby nám súperi odskočili. Ukázali sme charakter. Od prvej minúty sme hrali výborne. Škoda tých úvodných dvoch šancí, ale verili sme, že ten gól dáme. Stanko opäť potvrdil, že je výnimočný hráč a sme radi, že ho tu máme,“ povedal Kopúnek. Aká bola taktika pred zápasom jesene? „Vedeli sme, že súper bude pod tlakom. Ideme od zápasu k zápasu a ja verím, že všetko je tak ako má byť. V tomto zápase išlo o veľa. Teraz je všetko otvorené,“ zdôraznil autor pamätného gólu proti Talianom na MS.

Michal Horodník - FK Poprad
Michal Horodník – FK Poprad

odviedli stopercentný výkon

Popradčania nastúpili bez potrestaného Kukoľa, Maťaša i zraneného Holiša. Na ľavom krídle dostal šancu Michal Horodník a svoju úlohu na ihrisku do bodky splnil.

„Všetci sledujeme tabuľku, vedeli sme, že ak by Lokomotíva vyhrala, znovu by nám odskočila. Sme radi, že sme to zvládli. Išli sme tu skromne, ale každý odovzdal na ihrisku sto percent. Myslím si, že nás nakopol aj predošlý zápas so Sereďou,“ konštatoval Horodník, ktorý mal dve výborné príležitosti na skórovanie. „To ma trochu mrzí, lebo za stavu 2:0 by sa nám hralo ľahšie. Našťastie sme ale vyhrali. Zimovať dva body za Lokomotívou Košice nie je zlá východisková pozícia,“ uzavrel Horodník.