Paráda, naše ženy sú prvoligové!

To, čo sa len veľmi tesne nepodarilo nášmu A-tímu, zvládli naše ženy. Zverenky trénera Slavomíra Šoltýsa vyhrali v druhom zápase kvalifikácie o postup do prvej ligy nad Novými Zámkami 1:0 a z druhého miesta postúpili medzi elitu. Na futbalovom štadióne MFK Žarnovica im na to stačil jediný gól z kopačky Sedlákovej. Najvyššiu ženskú futbalovú súťaž opúšťa MFK Ružomberok, ktorého v novej sezóne nahradí víťaz baráže, AS Trenčín. No a keďže TJ Lokomotíva Košice sa do prvej ligy neprihlásila, z druhého miesta postupuje aj náš FK Poprad.

FK Poprad – FC Union Nové Zámky 1:0 (0:0)

Gól: Sedláková.

FK Poprad ženy - Nové Zámky
Ženy FK Poprad zdolali Nové Zámky a postúpili do prvej ligy

Slavomír Šoltýs (tréner FK Poprad ženy): „Odohrali sme druhý barážový zápas v Žarnovici, kde sme museli a hlavne chceli uspieť. Do zápasu sme išli s pokorou a uvedomovali si, že nás čaká veľmi ťažký zápas, do ktorého musíme dať nadrámec svojich síl. Baby to zvládli a tešíme sa z víťazstva, ktoré nám zabezpečilo postup do prvej ligy z druhého miesta. Musím vyzdvihnúť kolektívneho ducha našich dievčat, ktorý fungoval nielen v dnešnom zápase, ale počas celej sezóny. Ďakujem za spoluprácu v týchto náročných kvalifikačných zápasoch trénerovi Jánovi Blaháčovi. Ďakujem všetkým, ktorí sa čo i len malou mierou podieľali počas celej sezóny na fungovaní tohto úžasného družstva.“