Olejník zariadil prvú remízu v sezóne

Bielo-modrí orli spod Tatier zaknihovali vôbec prvú remízu v tejto sezóne, keď v zápase 16. kola druhej ligy remizovali na bratislavských Pasienkoch s domácim ŠK Slovan Bratislava B 1:1. Do stretnutia sme nastúpili bez viacerých zranených hráčov a už od 7. minúty sme prehrávali. Aspoň bod nám zabezpečil v 82. minúte striedajúci, ešte len 17-ročný Stanislav Olejník.

Domáci začali raketovo a už v 7. minúte išli do vedenia, keď Tzovaras preloboval vybiehajúceho Maleca. V 15. minúte sme mohli vyrovnať, avšak hlavičkový pokus Horvátha skončil na brvne domácej brány. Už o dve minúty neskôr poslal Yanchak presný center na Grešáka, jeho delovka však tesne minula cieľ. Aj v druhom polčase sa bolo na čo pozerať a akcie sa prelievali z jednej strany na druhú. V 58. minúte sme boli znovu blízko vyrovnania, keď po rohovom kope po druhýkrát v zápase zvonilo brvno Trnovského svätyne po hlavičke Horvátha. V 66. minúte sa blysol parádnym zákrokom Malec, ktorý vytesnil pokus domáceho kapitána Huberta. V 82. minúte predviedol svoju šikovnosť striedajúci Olejník, ktorý iba pár sekúnd po pobyte na ihrisku obišiel aj Trnovského a vyrovnal na konečných 1:1 svojím premiérovým druholigovým gólom.

FK Poprad - Jančo
Na ihrisku Slovana B sme remizovali 1:1

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Sme sklamaní, lebo sme boli v zápase jasne lepší. Dnes sme dva body určite stratili. Od začiatku zápasu sme museli dobiehať náskok súpera, pretože sme inkasovali hlúpy gól po chybe v zadných radoch. Naša hra sa zlepšovala, v druhom polčase sme jasne dominovali a zaslúžili sme si vyrovnať. Mali sme tam viacero gólových príležitostí, nastrelili sme dvakrát brvno. Denis Jančo spálil tisícpercentnú šancu. Je to škoda, ale na to sa nehrá. V úvode sme urobili hrúbku, za ktorú sme boli tvrdo potrestaní. Chválabohu, za gól Stana Olejníka. Tešíme sa z toho, že mladík prišiel na ihrisko a dal gól.“