fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Hoci by sa mohlo zdať, že futbal pod Tatrami sa už uložil na pokojný zimný spánok, v kuchyni bielo-modrých orlov sa horúčkovito pracuje. Náš klub sa posilňuje nielen na hráčskych, ale aj na funkcionárskych postoch. Od januára budúceho roku sa novým športovým riaditeľom mládeže stáva Jozef Olejník, ktorý na tomto poste nahradí Michala Mička.

Jozef Olejník naposledy pôsobil ako hlavný tréner druholigového KFC Komárno, teraz sa z juhu Slovenska presúva na severovýchod, pod Vysoké Tatry.

„Veríme v to, že Jozef Olejník prinesie ešte väčšiu kvalitu do našej akadémie. Michalovi Mičkovi treba poďakovať za ten rok, za ktorý odviedol pre FK Poprad kus práce. Budeme s ním ďalej v kontakte, čo sa týka jeho ďalšej pôsobnosti v klube. Jozef Olejník je skúsený tréner, ktorý bol v akadémii Dunajskej Stredy a naposledy trénoval Komárno. Je to človek, ktorý je férový a povie presne to, čo si myslí. V Komárne hral s mladými hráčmi a vedel ich posunúť na vyšší level. Preto prichádza do nášho klubu a verím, že spolupráca bude pre obidve strany prínosom,“ zaželal si športový riaditeľ FK Poprad Stanislav Šesták.

Jozef Olejník sa na prácu v FK Poprad teší, má pred sebou novú výzvu. Z pozície trénera prechádza na post športového riaditeľa mládeže, čo je práca trochu iného charakteru. „Prichádzam do ambiciózneho klubu a to preto, lebo som sa stotožnil s víziami majiteľa klubu Romana Dvorčáka a jeho športového riaditeľa Stana Šestáka. Je to mladý klub, ktorý chce na sebe pracovať. Oslovilo ma to, chcem prispieť k tomu, aby sme sa posunuli smerom dopredu, čo sa týka výchovy mládeže. Prioritou je výchova jednotlivých hráčov, to bude našou spoločnou úlohou,“ prezradil nám nový športový riaditeľ mládeže FK Poprad Jozef Olejník.

Jozef Olejník
Jozef Olejník – nový športový riaditeľ mládeže FK Poprad

herné sústredenie v Turecku

Zimnú prípravu odštartuje naše A-mužstvo 8. januára, pričom v druhej polovici februára (14.2. – 23.2.) nebude chýbať ani už tradičné herné sústredenie v Turecku. Nový realizačný tím, ktorý bude známy v januári, odštartuje zimnú prípravu už aj s novou posilou. Dres bielo-modrých orlov si v jarnej časti bude obliekať 25-ročný nigérijský ofenzívny záložník Wisdom Uda Kanu, ktorý naposledy pôsobil v treťoligovom MFK Vranov nad Topľou.

„Kanu bude od januára našim hráčom. Máme vytypované aj ďalšie posily, v tomto má ale hlavné slovo tréner A-tímu. Nový realizačný tím bude predstavený na začiatku zimnej prípravy. Určite v ňom budú Peter Ďuriš, Martin Švestka, Daniel Džupir. My veríme tomu, že máme najlepší káder v druhej lige, preto neočakávame žiadne veľké zmeny. Chceme, aby sa hráči z U19 posunuli do A-tímu,“ zdôraznil Šesták.

X