Po zápase 6. kola prvej ligy mladšieho dorastu kategórie U17 sa vedenie FK Poprad rozhodlo pre zmenu na trénerskom poste. Dvojicu Ján Guziar – Boris Rigo nahradila dvojica Marek Ondrík – Róbert Petruš. Naša sedemnástka odohrala pod vedením nového trénerského dua už tri majstrovské stretnutia. Postupne prehrala doma s Nitrou 1:3, vyhrala v Michalovciach 6:0 a naposledy remizovala doma so Senicou 3:3. Zajtra o 11. hodine odohrajú naši chalani dôležitý súboj, keď v Poprade-Veľkej privítajú MFK Dukla Banská Bystrica. Pred týmto meraním síl sme oslovili trénera FK Poprad U17 Mareka Ondríka.

Marek Ondrík
Marek Ondrík – tréner FK Poprad U17

Pán tréner, nedávno ste sa stali novým trénerom FK Poprad U17. Ako sa zrodil váš príchod pod Tatry?

Bol som oslovený Stankom Šestákom aj spolu s mojím kolegom Róbertom Petrušom.

Tím FK Poprad ste posilnili spoločne s Róbertom Petrušom. S akými cieľmi prichádzate do klubu?

Naším cieľom je zlepšiť kvalitu v obrannej aj útočnej fáze hry, zamerať sa na medzihru, rýchlejšiu prácu s loptou, priamočiarosť hry.

Priblížte nám vašu doterajšiu trénerskú kariéru. V akých kluboch ste pôsobili?

Ako tréner som zväčša pôsobil v 1. FC Tatran Prešov, v MŠK Žilina, FK Senica a pri mužskom futbale v MFK Michalovce. Momentálne pôsobím i ako asistent trénera pri SR U19.

Máte za sebou doposiaľ tri zápasy s bilanciou jedna prehra, jedno víťazstvo a jedna remíza. Ako to hodnotíte?

Pri troche šťastia sme mohli mať bodov viac. Nás ale teší aj tento stav, aj to, že sme strelili desať gólov v troch zápasoch, že hráči na sebe výborne pracujú a tie výsledky hlavne pomohli im, lebo vidia, že za tvrdou prácou je vždy dobrý pocit a hlavne motivácia pracovať ďalej a zlepšovať sa.

V tabuľke je U17-ka zatiaľ na poslednom mieste. Ako vysoko by ste sa chceli dostať?

Určite chceme v tabuľke poskočiť, no to závisí od našej hernej kvality v ďalších zápasoch.

Najbližšie sa predstavíte v sobotu doma proti Banskej Bystrici. Aký zápas očakávate?

V tejto kategórii je každý zápas ťažký, no určite pôjdeme do zápasu s túžbou zvíťaziť a prezentovať sa kombinačnou hrou.