fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Náš výrazne omladený druholigový tím má za sebou prvý týždeň prípravy na blížiacu sa novú sezónu. Tú odštartovali bielo-modrí orli v stredu 8. júla pod vedením nového hlavného trénera Stanislava Ďuriša. Realizačný tím okrem neho tvoria asistent Peter Pitoňák, jeho mladší brat Peter Ďuriš a tréner brankárov Ján Malec.

Počas úvodného týždňa prípravy, v ktorom absolvovalo dvojfázové tréningy, odohralo mužstvo aj dva prípravné zápasy. Po sobotňajšom víťazstve nad Spišskou Novou Vsou (2:1) dnes prehrali naši chalani s Rudňanmi 3:4 po polčase 2:2. Nového 44-ročného kouča sme po dnešnom súboji vyspovedali.

FK Poprad - Rudňany
S Rudňanmi sme prehrali 3:4

Pán tréner, ako sa zrodil váš príchod do FK Poprad?

Oslovil ma prezident klubu. Tým, že v klube pôsobí môj brat a nastavili sa tu nejaké pravidlá som túto ponuku prijal.

Priblížte nám vašu doterajšiu hráčsku a trénerskú kariéru. Vieme, že ste držiteľom najvyššej trénerskej licencie UEFA PRO.

Hral som prvú ligu v Ružomberku, mám aj druholigové štarty. S Rimavskou Sobotou sme postúpili do ligy. Prešiel som všetkými súťažami a hráčskymi kategóriami. Čo sa týka trénerstva, začal som v Nemšovej, potom som bol v U19 i U16 v Žiline, U19 v Ružomberku, v druholigovom Svätom Jure, v treťoligovej Nemšovej.

Sledovali ste FK Poprad aj predtým?

Áno, tým, že tu bol brat, bol som na niektorých zápasoch. Viem o klube a hráčoch všetko. Je to pre mňa výzva pracovať s mladými chalanmi.

Aký káder ste našli po príchode do klubu?

Je pravda, že sú tu prevažne mladí hráči, ale futbalisti sa delia na dobrých a zlých, nie na starých a mladých. Všetci sú ochotní na sebe pracovať. Niektorí noví hráči sú tu na skúške. Sú umožnené dvojfázové tréningy, sú tu výborné plochy, podmienky na tréningy máme perfektné.

Máte za sebou úvodný týždeň prípravy. Ako ho hodnotíte?

Hodnotím to veľmi pozitívne. Chalani idú v rámci svojich možností na doraz. Zápas so Spišskou Novou Vsou bol veľmi kvalitný, dokázali sme ho otočiť. V dnešnom zápase s Rudňanmi nám to nevyšlo, ale budeme sa zlepšovať.

Čo vás čaká v najbližšom období až do začiatku novej sezóny, ktorá odštartuje prvý augustový víkend?

Od pondelka do soboty pôjdeme na sústredenie do Nemšovej, kde budeme mať dvojfázové tréningy a odohráme aj dva prípravné zápasy s Myjavou a Spartakom Trnava. Čaká nás tam vylaďovací mikrocyklus.

Kedy by ste chceli mať uzavretý káder, s ktorým vstúpite do novej sezóny?

Na sústredenie do Nemšovej by sme už chceli ísť s kádrom, s ktorým počítame do novej sezóny. Keďže prvá liga začína o týždeň neskôr ako druhá, necháme si ešte nejaké voľné okienko, aby sme sa ešte v rámci možností posilnili.

V kádri máte veľa hráčov ešte v dorasteneckom veku. Ako budete spolupracovať s prvoligovým dorasteneckým tímom?

Na prvom mieste je „áčko“, takže bude to závisieť od toho, aký káder uzatvoríme. Na U19-ku sme sa boli pozrieť, samozrejme, komunikujeme s jej trénerom. Viacerí hráči budú v našom tréningovom procese, ale majstrovské zápasy budú hrávať za U19, ktorá je výkladná skriňa mládeže. Samozrejme, budeme chcieť, aby mala devätnástka dobré výsledky.

V ostatných sezónach mal klub tie najvyššie ambície a atakoval postupové priečky. Aké ambície bude mať pod vašim vedením v novej sezóne?

Momentálne ambície sú od zápasu k zápasu. Nemôžeme lietať v oblakoch, máme nový, mladý tím, to si treba povedať. Keď bude kvalitný tréningový proces, budeme sa zlepšovať od zápasu k zápasu.

Čo by ste chceli odkázať náročnému popradskému fanúšikovi?

Bol som na zápasoch s Banskou Bystricou i v Žiline a musím povedať, že sú tu skvelí fanúšikovia i fantastické prostredie. Je dôležité, aby boli trpezliví, lebo mladí hráči potrebujú čas. Je dôležité ich podržať. Našou filozofiou je, aby hrali za „áčko“ mladí hráči z akadémie. Fanklub bol aj dnes fantastický, aj touto formou sa im chcem poďakovať.

X