Káder nášho druholigového A-mužstva sme posilnili o ďalšieho hráča z Brazílie. Po Lopezovi Da Silva Juniorovi prichádza do FK Poprad na hosťovanie do konca sezóny z MFK Ružomberok 21-ročný Arthur Angelo Legnani. Do tréningového procesu bielo-modrých orlov sa zapojil od pondelka a v piatok už bude k dispozícii trénerom v majstrovskom zápase 2. kola v Podbrezovej.

„Arthur je typický Brazílčan, silný na lopte, rýchly, nemá problém jeden na jedného. Do ofenzívy je veľmi silný, vie hrať na krídle na oboch stranách. Je to obojnohý futbalista, na tréningu sa javil veľmi dobre. Verím, že do mužstva nám prinesie niečo nové. Dobré referencie nám dal na neho Marek Sapara,“ uviedol na margo novej posily športový riaditeľ FK Poprad Stano Šesták.

FK Poprad - Šesták, Arevalo
Stano Šesták a Enzo Arevalo

v hľadáčiku ďalší hráči

V našom klube by mal naďalej pôsobiť aj španielsky útočník Enzo Mauro Arevalo Acosta, ktorý sa objavil na tribúne v sobotňajšom domácom zápase so Slovanom Bratislava B. Ako nám prezradil Stanislav Šesták, v hľadáčiku máme ďalších hráčov. „Enzo sa vrátil, komunikovali sme s ním dlhšiu dobu. Zahraniční manažéri mu trochu pobláznili hlavu, ale nakoniec sa rozhodol vrátiť do Popradu. Prípravu začal o mesiac neskôr, je na tréneroch, kedy sa zmestí do zostavy. Máme ešte tip na srbského útočníka i Ukrajinca, ktorý bol v príprave s Dynamom Kyjev, kde sa však zranil a ešte nevieme, aký je jeho zdravotný stav.“

Po víťaznom vstupe do novej sezóny by sme radi zabodovali aj v piatok na ihrisku minuloročného Fortunaligistu. „V Podbrezovej čakám dobrý, atraktívny futbal, pretože súper bol v minulom roku ligovým mužstvom a prvé kolo zvládol. Verím, že domácich potrápime a domov si privezieme nejaké body,“ konštatoval tréner FK Poprad Marek Petruš. Dres Podbrezovej si od novej sezóny oblieka aj bývalý hráč bielo-modrých orlov, český obranca Jakub Hric. „Kubo má svoju kvalitu, počuli sme, že bol v zápase 1. kola najlepším hráčom na ihrisku. Pripravíme sa aj na neho,“ doplnil najlepší strelec FK Poprad v príprave Tibor Slebodník.