fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Obaja majú 26 rokov a pochádzajú z Bosny a Hercegoviny. Alem Plakalo a Armin Mujkić sú najnovšími posilami nášho klubu. Rozhodli sa prísť pod Vysoké Tatry a pomôcť FK Poprad. Svoju premiéru v novom drese si odkrútili už v sobotňajšom zápase v Skalici.

Útočník Alem Plakalo má 187 cm a narodil sa v Sarajeve. Naposledy pôsobil vo švédskom Atvidabergu. Obranca Armin Mujkić má 190 cm a narodil sa v Zenici. Naposledy hrával v kosovskom KF Drenica.

Prvý tréning v drese bielo-modrých orlov absolvovali obaja minulý týždeň vo štvrtok a pred stretnutím v Skalici absolvovali s tímom dve tréningové jednotky. Mujkić odohral na Záhorí celých 90 minút, Plakalo hral do 57. minúty. Teraz už ale nechajme hovoriť ich.

Alem Plakalo, Armin Mujkić
Zľava: Armin Mujkić, Alem Plakalo

Alem Plakalo: „Som rád, že som v Poprade. Situácia sa vyvinula veľmi rýchlo. Kontaktovali ma ľudia z klubu a ja som sa rozhodol, že pre mňa bude dobré, keď prídem do Popradu. Teším sa na nové dobrodružstvo a verím, že klubu pomôžem čo najviac. Nemám veľa poznatkov o slovenskej druhej lige. Keď som tu prišiel, hneď som zistil, že Poprad je pekné mesto v krásnom prostredí. Klub má výbornú infraštruktúru. Myslím si, že FK Poprad nepatrí na spodné priečky tabuľky. Je pre mňa extra motivácia bojovať, aby sme sa posunuli vyššie. Chcem pomôcť klubu dostať sa tam, kam patrí. Na tréningoch musíme ísť na sto percent, aby sme sa stále zlepšovali. Verím, že rýchlo zapadneme do nového mužstva a budeme sa vzájomne posúvať dopredu.“

Armin Mujkić: „Bol som voľným hráčom a hľadal som si nový klub. Môj priateľ Alem Plakalo mi povedal, že ide do klubu v druhej slovenskej lige a opýtal sa ma, či by som nechcel aj ja. Keďže hľadali aj obrancu, rozhodol som sa ich ponuku akceptovať. Pravdupovediac o druhej slovenskej lige nemám žiadne informácie. Počul som iba o Slovane Bratislava v najvyššej súťaži. Teraz vidím, že je tu dobrá infraštruktúra a hrá sa tu kvalitný futbal. Klubu chcem odovzdať sto percent a naším cieľom musí byť záchrana v súťaži. S Alemom máme za sebou dva tréningy a jeden zápas v Skalici. Musíme sa adaptovať v tíme a uvidíme ako nám to pôjde.“

X