Nedali sme gól, nemáme ani bod

Smolný zápas odohralo dnes naše A-mužstvo v domácom súboji 12. kola druhej ligy proti MŠK Žilina B. Zverenci trénera Mareka Petruša prehrali po druhýkrát v rade 0:1 a v tabuľke klesli na 5. miesto práve za žilinskú rezervu.

Na mokrom teréne za neustáleho dažďa začali lepšie hostia. V 7. minúte sa snažil individuálne presadiť Kurminowski a jeho prízemnú strelu k pravej žrdi musel Malec vytlačiť na rohový kop. Naši hráči sa snažili presadiť cez pozornú obranu súpera, vo finálnej fáze sa nám ale nedarilo. Hoci sme sa viackrát dostali až do šestnástky, k bezprostrednému ohrozeniu brány nás rýchlonohí „Šošoni“ nepustili. Keď už boli hráči mysľou v šatni, v nadstavenom čase prvého polčasu po chybe v našich zadných radoch Paur dostal hostí do vedenia – 0:1. Po zmene strán sme začali aktívnejšie a snažili sme sa diktovať tempo hry. V 65. minúte mohol vyrovnať striedajúci Slebodník, ale loptu napálil iba do brankára Žiliny B Petráša. O štyri minúty na to pálil Arevalo vedľa hosťujúcej svätyne. V 75. minúte to bol znovu Arevalo, ktorý si spracoval loptu na hrudi a jeho delovku Petráš končekmi prstov vytesnil na roh. Tlak bielo-modrých „orlov“ sa stupňoval. V 80. minúte našiel Grešák v malom vápne Andrića, no jeho hlavičku Petráš reflexívne zneškodnil. V záverečnej hre vabank najprv hostia nevyužili tutovku na 0:2 a v nadstavenom čase Andrić v gólovej pozícii zbytočne hľadal Horvátha namiesto toho, aby zakončil.

FK Poprad - Arevalo
Enzo Mauro Arevalo Acosta – FK Poprad

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „V prvom polčase sa hral vyrovnaný duel. Žilinčania boli veľmi silní na lopte, kombinačné, mladé, behavé mužstvo. V prvom polčase sme nevyužili dve sľubné situácie, ktoré mohli skončiť gólom. Žiaľ, inkasovali sme zbytočne v posledných sekundách pred odchodom do kabín polovlastným gólom. V druhom polčase nemám chlapcom čo vyčítať. Mrzí ma iba výsledok, ktorý bol nespravodlivý. Mužstvo urobilo na ihrisku všetko, okrem toho, že nestrelilo góly. Dnes vyhral šťastnejší.“

Peter Černák (tréner MŠK Žilina B): „Myslím si, že to bol kvalitný zápas. Mali sme do neho dobrý vstup, dobre sme kombinovali. Posledná tretina nám však nefungovala. Išli sme do vedenia, v druhom polčase sme ale nehrali dobre. Nedostali sme sa do hry, súper nás dostal pod tlak. Aj so šťastím sme ho ustáli. Chalani siahli na dno síl, bolo to dnes aj o hre bez lopty. Ďakujem im za to, že to odjazdili, odmastili.“

Ján Malec (FK Poprad): „Mám pocit, že sme sa premenili na nejakú nadáciu. Súperom darujeme veľmi ľahké góly, ktorými ich posadíme na koňa. Nevieme sa potom presadiť, druhý zápas sme nestrelili ani gól. Ťažko sa na to pozerá, z brány som to tlačil aj očami. Ako keby sme mali menšiu chuť ako po iné zápasy. Zbytočne týmto spôsobom prichádzame o body. Žilinčania boli nepríjemní, vedeli hrať s loptou.“