Naša omladina vyliala z pohára Tatran

Hráči nášho druholigového A-tímu potvrdili úlohu papierového favorita a v stretnutí 3. kola Slovnaft Cupu vyhrali na pôde treťoligového 1. FC Tatran Prešov 2:0. Tréneri Marek Petruš a Ivan Lapšanský sa odhodlali k odvážnemu kroku, keď na ihrisko poslali od úvodu kompletnú omladinu. Najstaršími hráčmi v základnej jedenástke boli 27-roční Martin Luberda a Viktor Maťaš. V porovnaní so základnou jedenástkou zápasu proti Dubnici boli na ihrisku iba Pajer a Grešák.

Od úvodného hvizdu mali loptu viac na svojich kopačkách naši hráči, ale domáci naznačili, že nebudú odovzdaným súperom. V 12. minúte sa do veľkej šance dostal domáci Ivanko Macej, keď vbehol do šestnástky a jeho prudký pokus vyrazil Knurovský na rohový kop. Odpoveď našich prišla v 24. minúte. Pajer si postavil loptu na priamy kop z 20 metrov a trafil exportne priamo do šibenice – 0:1. Po polhodine hry mal Tatran ideálnu príležitosť vyrovnať, keď po faule Luberdu nariadil hlavný rozhodca pokutový kop. Domáci Hirka však prekopol loptu ponad bránu. V 37. minúte sme mohli zvýšiť vedenie, lenže po delovke Slebodníka zvonilo brvno Vinclérovej svätyne. Druhý polčas začali domáci odvážnejšie. V 50. minúte sa dostal k zakončeniu Pavúk a jeho nebezpečný pokus len tesne minul cieľ. Náš postup do 4. kola Slovenského pohára poistil v 88. minúte Legnani, ktorý po peknej individuálnej akcii umiestnenou strelou rozvlnil sieť – 0:2.

FK Poprad - Jančak
Vadim Jančak – FK Poprad

hlasy po zápase

Peter Petráš (tréner 1. FC Tatran Prešov): „Prvý polčas bol z našej strany ustráchaný, veľa mojich chalanov ešte takýto zápas nehralo. Bolo to pre nich niečo nové. Druhý polčas sme začali lepšie, bol kvalitnejší, škoda tých chýb a nevyužitých pološancí, aby sme potrápili súpera. Mrzí zahodený pokutový kop, ktorý by nás nakopol. Sebavedomie by išlo hore, tak sa stal opak. V prvom polčase sme sa na ihrisku hľadali, báli sme sa hrať.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Bol to obojstranne dobrý zápas. Príležitosť sme dali mladým hráčom, som rád, že nesklamali. Vyšlo nám to, postúpili sme, hoci výkon mohol byť lepší. Bol to odvážny ťah, chlapci ale poctivo trénujú, nemal som dôvod im nedôverovať. Teší ma, že do budúcna máme hráčov, ktorí klopú na dvere základnej zostavy.“

Viktor Maťaš (FK Poprad): „Pohár býva nevyspytateľný, preto sa v ňom počíta každé víťazstvo. Nechceli sme nič podceniť, vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. Súper bol húževnatý, Aďo tam chytil jednu šancu, potom domáci nedali penaltu. Celkovo sme mali viac šancí, vyhrali sme zaslúžene. Máme široký káder, dnes sme dostali šancu viacerí. Ja som po zranení dlhšie nehral, sú tam ešte kondičné resty. Už sa do toho dostávam, verím, že to bude dobré.“