FK Poprad


Oficiálna stránka

Výborné obsadenie mal nedeľňajší halový turnaj v Aréne Poprad FK Poprad U11 Cup. Turnaj prípraviek organizovaný FK Poprad mal medzinárodný charakter. Okrem dvoch domácich tímov (FK Poprad bieli, FK Poprad modrí) sa na podujatí predstavili CFT Prešov, 1. MFK Kežmarok a dvaja českí zástupcovia (SKK Hovorčovice, SK Bášť).

FK Poprad U11
FK Poprad U11

Hoci nešlo o výsledky, bolo sa na čo pozerať. Chlapci zo všetkých tímov predviedli svoje umenie a ich radosť po každom strelenom góle a vydarenej akcii bola úprimná. „Myslím si, že máme za sebou úspešný deň z hľadiska rozvoja týchto chlapcov. Stretli sa tu tímy, s ktorými už máme nejaké skúsenosti. CFT Prešov má podobnú filozofiu ako my. Novinkou na turnaji bol SKK Hovorčovice, ktorý hrá miniligu so Spartou i Slaviou Praha. Kvalita zápasu s nimi bola na vysokej úrovni. Sme veľmi radi, že sme sa mohli konfrontovať s týmito družstvami,“ uviedol tréner FK Poprad U11 Marek Herčut. Cieľom bolo zapojiť do hry všetkých hráčov. „Chalani mali minutáž, ktorá je potrebná k ich futbalovému rozvoju. Postavili sme dva tímy, pričom oba odohrali sto minút. Hrali všetci, nevynechali sme ani jedného, iba tých, ktorí mali nejaké zdravotné problémy,“ ozrejmil kouč bielo-modrých.

Pre FK Poprad U11 to bol zrejme posledný domáci turnaj. „Odohráme ešte odvetnú, jarnú časť súťaže prípraviek SFZ, plus zápas navyše s Rožňavou, ktorý sa neodohral. Absolvujeme ešte turnaj vo Vranove nad Topľou, ktorý organizuje CFT Prešov i turnaj v Kraľovanoch,“ dodal Marek Herčut.