Už o necelé dva týždne štartuje nová sezóna prvej dorasteneckej ligy, v ktorej sa po minuloročnej premiére opäť predstaví aj FK Poprad. Zverenci nového trénera Mikuláša Dvorožňáka sú v záverečnej fáze prípravy. V rámci nej odohrali starší dorastenci FK Poprad kategórie U19 prípravný zápas so slovenskou reprezentáciou do 19 rokov, ktorá v týchto dňoch rozložila svoj stan v NTC Poprad. Naši chalani po kvalitnom výkone prehrali so zverencami trénera Alberta Rusnáka st. najtesnejším výsledkom 0:1.

FK Poprad U19 - Stanislav Olejník
Stanislav Olejník – FK Poprad

„Chlapcov som po zápase pochválil za prístup i obetavosť, dali do toho všetko. S reprezentáciou sa nehrá každý deň, chlapci si to užili. Boli motivovaní, hralo sa na hlavnom ihrisku v NTC. Do zápasu sme išli s defenzívnou taktikou, lebo kvalita určite bola na strane súpera. Hráči sa snažili plniť taktické pokyny skoro na sto percent. Súper mal prevahu v držaní lopty aj v kontrole nad zápasom, ale do vyložených šancí okrem gólu sa dostával sporadicky. My sme vyčkávali na rýchle protiútoky. Teší ma, že chlapci si mohli otestovať svoje schopnosti proti najlepším hráčom z ich vekovej kategórie na Slovensku. Bola to pre nás veľká skúsenosť a pre chlapcov i veľký zážitok,“ uviedol tréner FK Poprad U19 Mikuláš Dvorožňák. Úvodné kolo odohráme v sobotu 17. augusta v Trnave. „V posledných dvoch týždňoch prípravy doladíme taktické veci, mikrocyklus je už súťažný. Hľadáme optimálnu základnú zostavu, aby sme boli na prvý zápas v Trnave stopercentne pripravení. Urobíme všetko preto, aby sme skončili vyššie ako vlani a nemuseli o záchranu bojovať až do posledného kola,“ dodal Dvorožňák.

V širšej nominácii SR 19 na kontrolný zraz v Poprade bol aj stredopoliar FK Poprad Samuel Kuba. Na ihrisko sa však nedostal, keďže ho zastavilo zranenie. „Sama sledujeme. V sobotu večer ho ešte tréner druholigového Popradu Marek Petruš chcel mať na ligovom zápase a keďže my sme mali zraz už v sobotu doobeda, nechcel som ho už vyťahovať, pokiaľ s nami nebol od začiatku. Je v hľadáčiku, škoda, že sa zranil, chceli sme ho vidieť. Je to smola, držím mu palce, nech sa čím skôr vyzdravie, lebo, keď bude príležitosť, určite dostane šancu,“ zdôraznil tréner SR 19 Albert Rusnák st.