Na Veľký piatok privítame Šamorín

Po veľmi cennom triumfe v Komárne sa naše A-mužstvo vyšvihlo v druholigovej tabuľke už na druhé miesto, keď na vedúce Pohronie strácame momentálne štyri body. Stretnutie 24. kola odohráme v NTC Poprad v piatok 19. apríla od 18.00 hodiny, teda na Veľký piatok. Čaká nás FC ŠTK 1914 Šamorín, súper, s ktorým sme sa v tejto sezóne stretli už dvakrát. Na jeseň sme na ihrisku súpera vyhrali presvedčivo 4:0 a uspeli sme aj v osemfinále Slovnaft Cupu, keď sme sa z pohárového postupu radovali po pokutových kopoch. Šamorín je nevyspytateľný tím zložený z brazílskych legionárov, ktorí radi hrajú futbal. Diváci sa majú na čo tešiť a naši chalani veria, že prídu v hojnom počte a že budú celý zápas hnať svojich bielo-modrých orlov svojimi hlasivkami vpred. Pred piatkovým duelom sme oslovili asistenta trénera FK Poprad Mikuláša Dvorožňáka.

FK Poprad - Šamorín
Po Komárne nás čaká Šamorín

Na jeseň sme podľahli v domácom zápase Komárnu 0:2, teraz sme mu prehru vrátili na jeho pôde. Ako by si porovnal tieto dve stretnutia?

„Najväčší rozdiel medzi týmito dvoma zápasmi bol v tom, že v prvom dueli sme svoje šance nepremenili a súper ich využil. V Komárne sme strelili prvý gól, čo nám pomohlo do ďalšieho priebehu a to napokon rozhodlo.“

Po prehrách v Lipanoch a na Lokomotíve Košice prišli dve víťazstvá nad Žilinou B a v Komárne bez inkasovaného gólu. V čom nastal zlom?

„V Lipanoch i na „Loky“ sme sa trápili v koncovke. Šance sme si vypracovali, no góly neprichádzali. Súperi z minima vyťažili maximum a obišli sme naprázdno. Čo sa týka defenzívy, chlapci si uvedomili, že zodpovednosť je na každom jednom z nich a pristupujú k tomu zodpovedne. Sme radi za každý jeden zápas bez inkasovaného gólu. Je to určite plus do ďalších zápasov.“

Čaká nás Šamorín, s ktorým sme v tejto sezóne už dvakrát uspeli. Vyhovuje nám jeho herný štýl?

„Súpera v žiadnom prípade nepodceňujeme. Vieme, že Šamorín má mužstvo zložené zo zahraničných hráčov, je tam veľa Brazílčanov, ktorí vedia hrať futbal a majú radi loptu. Tak to bolo aj u nich. V obrannej fáze si budeme musieť dať pozor a využiť naše silné stránky, ktoré máme, aby sme potvrdili tri body z Komárna aj v domácom zápase so Šamorínom.“

Ako je na tom mužstvo po zdravotnej stránke? Trápia nás nejaké zranenia, resp. choroby?

„Káder je pokope, všetci hráči sú zdraví.“