Na Slovan pôjdeme s oslabeným kádrom

Aj keď v druhej lige máme za sebou pätnásť kôl a teda prvú polovicu sezóny, futbalová jeseň sa ešte nekončí. V novembri sa totiž odohrajú ešte dve kolá odvetnej časti. Bielo-modrí orli spod Tatier sa v nedeľu o 10.30 hod. predstavia na bratislavských Pasienkoch, kde ich čaká stretnutie 16. kola proti domácemu Slovanu B. Naši chalani si po prehre v Púchove napravili chuť v stredajšom osemfinále Slovnaft Cupu, keď v NTC Poprad porazili Banskú Bystricu presvedčivo 3:0. V tabuľke druhej ligy nám patrí 4. miesto s 30 bodmi a päťbodovou stratou na vedúce duo Banská Bystrica, Dubnica. Slovan Bratislava B je na 14. priečke s 13 bodmi. Zaujímavosťou je, že nováčik z hlavného mesta získal všetkých 13 bodov na domácom ihrisku, kde je teda neporovnateľne úspešnejší ako v zápasoch vonku.

Napriek tomu je papierovým favoritom tohto súboja naše mužstvo. V pohárovom dueli proti Banskej Bystrici naši chalani ukázali nielen kvalitu, ale aj tímového ducha. Zlou správou je, že do hlavného mesta nepocestujeme v kompletnom zložení. Po stredajšom pohárovom stretnutí sa totiž k dlhodobo zranenému Vladimírovi Kukoľovi pridala až trojica hráčov. Dragan Andrić má problémy s trieslami, Peter Maslo s achilovkou a Martin Luberda má zlomenú lícnu kosť.

„Žiaľ, vo futbale sa to stáva. Bez týchto hráčov sa určite budeme musieť zaobísť až do konca jesene. Verím, že čo najskôr budú zdraví a budú sa môcť zapojiť do tréningového diania. V kádri máme 21 hráčov, takže porozmýšľame o čo najlepšej náhrade,“ poznamenal tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad - Jančo
Denis Jančo – FK Poprad

Máme široký káder

Napriek výraznému lazaretu chceme na Slovane potvrdiť svoje kvality a zabodovať naplno. „Neviem, aký je presný rozsah tých zranení, ale Dragan, ani Maťo, nám už asi na jeseň nepomôžu. Bude to ťažké, ale príležitosť dostanú iní chlapci. Máme široký káder, sezóna je dlhá a na to sme sa pripravovali, že prídu zranenia, karty. Treba sa chopiť šance a netreba sa vyhovárať na zranenia. Čaká nás Slovan B, ktorý hrá najmä doma nepríjemne. Vonku sú bezzubí, ale doma získali všetky body. Čaká nás ťažký zápas, ale víťazstvo v pohári nám určite pomôže a zdvihne sebavedomie, hlavne psychiku. Treba podať zodpovedný, kvalitný výkon, hlavne, aby sme vzadu hrali na sto percent. Ja verím, že smerom dopredu stále niečo vymyslíme a zvíťazíme,“ povedal pred nedeľňajším zápasom kapitán FK Poprad Štefan Zošák. Pripomeňme si, že v prvom vzájomnom zápase sezóny sme Slovan B zdolali doma 1:0 po góle Denisa Janča.