Náš druholigový A-tím čaká zajtra od 17. hodiny stretnutie 5. kola. Predstavíme sa v podtatranskom derby na ihrisku MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Po úvodných štyroch kolách figurujeme na 3. mieste tabuľky so ziskom 9 bodov, keď na vedúcu Dubnicu strácame tri body. Náš zajtrajší súper má na svojom konte 6 bodov a je na 10. priečke. Zverenci trénerského dua Marek Petruš – Ivan Lapšanský po troch triumfoch v rade prehrali naposledy doma so Skalicou 1:2. Liptáci v ostatnom kole nestačili na Podbrezovú, ktorej podľahli vonku 0:4. Pred zajtrajším súbojom na Liptove sme oslovili trénera FK Poprad Mareka Petruša.

FK Poprad - Dragan Andrić
Dragan Andrić – FK Poprad

V stredu kvôli nepriaznivému počasiu bolo odložené stretnutie 2. kola Slovnaft Cupu v Stropkove. Do akej miery vám to naštrbilo prípravu pred zajtrajším duelom?

„Na pohárový zápas sme sa pripravovali a určite nám to narušilo plány. Počasiu ale nerozkážeme, preto sme museli zaimprovizovať a zmeniť tréningy. Náš výkon v sobotu by to ale nemalo ovplyvniť.“

Po výbornom vstupe do sezóny a troch víťazstvách prišlo domáce zakopnutie so Skalicou. Je mužstvo odhodlané získať tri stratené body späť na Liptove?

„Škoda tých bodov, lebo proti Skalici sme neboli slabším mužstvom. Pevne verím, že keď budeme efektívnejší v koncovke, môžeme stratené body získať späť.“

Na skúške sme mali Ukrajinca Vadima Jančaka. Ostáva v tíme?

„Vadim ostáva v našom tíme, je už hráčom FK Poprad. Káder je po jeho doplnení kompletný.“

Z Liptovského Mikuláša k nám pred sezónou prišiel Dragan Andrić. Využijeme jeho poznatky a skúsenosti v tomto tíme v zajtrajšom stretnutí?

„S Draganom sme sa počas celého týždňa rozprávali o tomto zápase. Je nám nápomocný. Počítame s ním do základnej zostavy na sobotňajší zápas.“

V bráne je od začiatku sezóny jednotkou skúsený Ján Malec. Po dvoch čistých kontách proti Slovanu B a Podbrezovej mu zápas proti Skalici celkom nevyšiel. Mení sa jeho pozícia v tíme?

„Inkasované góly mrzia jeho i celé mužstvo. Prsty v tom ale nemá iba on, ale celá obrana. Janovi dôverujem a určite dostane príležitosť aj v sobotu.“

Ako to vyzerá s Maťašom, ktorý je po operácii kolena?

„Viktor už trénuje s kolektívom. Budúci týždeň by už mal byť v poriadku.“