fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Počas celého tohto týždňa, od pondelka do piatku, organizuje náš klub FK Poprad už 3. ročník Letného futbalového kempu mládeže. Zúčastňuje sa ho 40 detí nielen z nášho klubu, ale aj z okolia. Jedná sa o prípravky kategórií U9, U10 a U11. Každý deň absolvujú dve tréningové jednotky, jednu doobeda, druhú poobede, okrem stredy, kedy mali poobede návštevu AquaCity.letný kemp

„Máme tu aj troch bratov z Anglicka, ktorí majú mamku Slovenku i Belgičana z Bruselu. Okrem toho je tu chlapec zo Skalice a ďalších asi päť detí mimo nášho klubu. Tréningové jednotky sú zamerané hlavne na zdokonaľovanie a rozvoj herných činností ako sú prihrávka, spracovanie do pohybu, streľba, vedenie lopty,“ vysvetlil šéftréner prípraviek FK Poprad Michal Mičko. Do kempu sa mohol prihlásiť ktokoľvek a keďže bol limitovaný počtom detí, rýchlo sa rozpredal. Záujemcov bolo viac, žiaľ, nie všetci sa vošli do počtu. Celý týždeň sa deťom venujú štyria tréneri, ktorí si rozdelili mladých futbalistov podľa veku do štyroch skupín po desať. „Každá skupina podľa svojho veku má blok tréningovej jednotky zameraný podľa svojej kategórie,“ doplnil Mičko.letný kemp

Prvé dva ročníky letného kempu boli viac zamerané na zábavnú formu, tohto roku sa tréneri okrem toho ešte viac zamerali na rozvoj a zdokonaľovanie ako na doprovodné akcie.

X