FK Poprad


Oficiálna stránka

Na Bielu sobotu nás čaká Zvolen

Po dvoch víťazstvách v Spišskej Novej Vsi a doma nad Bardejovom čaká naše A-mužstvo na Bielu sobotu domáci zápas proti MFK Lokomotíva Zvolen. Naši chlapci sa v tabuľke vyšvihli na druhé miesto, keď na vedúcu Sereď strácajú štyri body. V ostatných kolách bielo-modrí herne aj výsledkovo napredujú a radi by sa udržali na víťaznej vlne.

„Dostali sme sa na víťaznú vlnu a chceli by sme to udržať aj v ďalšom domácom stretnutí, aj keď to určite nebude jednoduché. Vieme, že Zvolen hral v Spišskej Novej Vsi, kde sme ich naposledy videli, defenzívne. Stále je ťažké hrať do plných, uvidíme, čím sa prezentujú u nás. Nič to však nemení na našich plánoch pokračovať vo výkonoch, ktoré sme predviedli v Spišskej Novej Vsi a doma s Bardejovom. Chcem hrať aktívny, ofenzívny futbal s čo najväčšou efektivitou v premieňaní šancí. Pôjdeme jednoznačne za víťazstvom,“ uviedol asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. Zvolenu máme čo vracať, keďže na jeseň sme tam po zbabranom prvom polčase prehrali 2:3. „Určite sa poučíme aj z tohto zápasu. Mali sme prevahu počas celého stretnutia, hoci sme prehrávali už 0:3. Prehrali sme tam po hrubých individuálnych chybách. Verím, že sa im tentoraz vyhneme a podáme dobrý, kolektívny výkon,“ pripomenul Dvorožňák. V ostatných dvoch víťazných dueloch nemenil základnú jedenástku. Znamená to, že našiel tú ideálnu? „Máme široký káder a naskočiť môže ktorýkoľvek hráč. Momentálne dostali šancu títo jedenásti hráči. Uvidíme, čo bude v ďalších zápasoch,“ poznamenal Dvorožňák.

Adrián Knurovský - FK Poprad
V ostatných troch dueloch chytal Adrián Knurovský

Malec je jednotka

Brankárskou jednotkou Popradčanov ostáva Ján Malec, hoci v ostatných troch súbojoch dostal šancu Adrián Knurovský. „Tréner brankárov určite má do toho čo povedať. Jano je u nás stále jednotka. Nič na tom nemení chyba, ktorú urobil v zápase proti Ružomberku,“ zdôraznil Dvorožňák.

Vladimír Kukoľ verí, že zlepšenou hrou i výsledkami si mužstvo pritiahne do hľadiska viac divákov. „Zvolenu máme čo vracať. Na jeseň sme tam odohrali katastrofálny prvý polčas. Hru sme síce kontrolovali, ale súper nás vyškolil po brejkových situáciách. Vieme, čo nás čaká, pripravíme sa na to. Verím, že nám pomôžu aj diváci, ktorých zatiaľ nechodí veľa. Mrzí nás to. Aj počasie hrá svoju rolu, ale verím, že keď budú výsledky, ľudí bude stále pribúdať,“ povedal Kukoľ.