fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Športový riaditeľ mládeže Martin Pohlod, ktorý ešte pred rokom pôsobil ako dôležitý funkcionár v MFK Tatran Liptovský Mikuláš prišiel do FK POPRAD s jasnými cieľmi a víziou. Piliérmi jeho pôsobenia sú, dobrá a priateľská atmosféra, otvorenosť a svedomitá práca. Pole jeho pôsobnosti je mládež a preto sme sa ho opýtali, ako je nastavená práca mladých futbalistov po jesennej časti sezóny.

 

Martin Pohlod: „Tréningový proces končí vo všetkých kategóriách 15.12. resp. 16.12.2016. Počas prechodného obdobia sme neznižovali počet tréningových jednotiek. Do uvedených termínov nás ešte čaká VIANOČNÝ TURNAJ PREDPRÍPRAVIEK, ktorý sa uskutoční v Poprad Aréne, 15.12.2016 so začiatkom o 13,00 hod.“

U mládeže bude zimná prestávka o niečo menej náročná ako u „A“ mužstva, tréneri aj športový riaditeľ mládeže preferujú krátky oddych od futbalu a otvárajú priestor aj ďalším doplnkovým športom.

Martin Pohlod: „Osobne som zástanca toho, aby mladí hráči zabudli na futbal, ktorého majú počas roka veľa. Tým, že sú športovci, majú prirodzený vzťah aj k iným zimným športom. Nič špeciálne im tréneri na toto obdobie nenaordinovali samozrejme, s výnimkou dorastencov. Chlapci vďaka trénerom vedia, kedy majú oddychovať a kedy majú mať zaťaženie.

Mládež naskočí na ihriská o 4 dni neskôr ako mužstvo seniorov. Na prípravu do majstrovských stretnutí im ostáva dostatok času.

Martin Pohlod: „9. januára začína príprava v mládežníckych kategóriách a priblížne v polovici marca sa otvoria mládežnícke futbalové brány. Počas týchto dvoch mesiacov sú naplánované desiatky prípravných zápasov, či turnaje organizované aj našim klubom, o čom budeme našich fanúšikov všas informovať. Mládež tiež absolvuje rôzne sústredenia a podobne.“

 

X