FK Poprad


Oficiálna stránka

Netradične na čerpacej stanici Slovnaftu, na Prístavnej ulici v Bratislave sa uskutočnil žreb štvrťfinálových dvojíc Slovnaft Cupu. V osudí bolo päť fortunaligistov (ŠK Slovan Bratislava, FC DAC 1904 Dunajská Streda, FC Spartak Trnava, MŠK Žilina a MFK Ružomberok), dvaja druholigisti (FK Poprad, MFK Tatran Liptovský Mikuláš) a jeden treťoligista (TJ Iskra Borčice). Futbalistom FK Poprad napokon žreb prisúdil prvoligový MFK Ružomberok, ktorý 13. marca budúceho roka privíta v popradskom NTC.

Niektorí zástupcovia FK Poprad, viceprezident klubu Michal Naď, asistenti trénera Mikuláš Dvorožňák a Stanislav Šesták, tréner brankárov Martin Lipčák i manažér A-mužstva Roman Pazúr sledovali utorňajší priamy prenos žrebovania v kancelárii FK Poprad. Tipy pred žrebom sa rôznili, všetci aktéri sa však zhodli v tom, že by chceli hrať pred domácim publikom, čo sa im nakoniec aj splnilo.

FC Petržalka - FK Poprad
V 4. kole Slovnaft Cupu sme vyhrali v Petržalke 3:0

sú spokojní, že hrajú doma

Stanislav Šesták i Mikuláš Dvorožňák tipovali, že vo štvrťfinále Slovnaft Cupu si to FK Poprad rozdá doma s Borčicami. Napokon je to MFK Ružomberok. „Realizačný tím s vedením sme si sadli a pozreli priamy prenos zo žrebovania. Z môjho pohľadu tu už ľahký súper nebol, resp. počet ôsmich účastníkov naznačoval, že to nebude jednoduché. Ja osobne som si želal, aby sme hrali na domácom ihrisku, čo sa mi splnilo. Či už je to súper z tretej ligy alebo z prvej, môžeme byť spokojní. Urobíme všetko preto, aby sme postúpili ďalej,“ prezradil bezprostredne po skončení žrebovania asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

FK Poprad - Inter Bratislava
V osemfinále sme vyradili Inter Bratislava 1:0

Čaká nás Európou ostrieľané mužstvo

„Ružomberok je silné mužstvo, ostrieľané aj v pohárovej Európe. Určite budú v tomto pohárovom zápase proti nám favoritmi. Popasujeme sa o to, aby sme im to znepríjemnili,“ zdôraznil Dvorožňák.

V minulom roku to bielo-modrí dotiahli až do semifinále, v ktorom vypadli so Skalicou. Vo štvrťfinále senzačne vyradili Dunajskú Stredu, kde vyhrali po góle Stana Šestáka 1:0. „Do zápasu je ešte množstvo času. Veľa vecí sa môže zmeniť, môže sa obmeniť káder, či už z jednej alebo z druhej strany. Múdrejší budeme až po zimnej prestávke v marci. Patrične sa na to pripravíme,“ uzavrel Dvorožňák.