FK Poprad


Oficiálna stránka

V piatok 2. februára a v sobotu 3. februára organizuje FK Poprad dva zaujímavé turnaje. Na umelej tráve futbalového štadióna v Poprade-Veľkej sa uskutoční dvojdňový turnaj – Memoriál Františka Petráša. V športovej hale Zámoček v Poprade-Matejovciach sa v sobotu uskutoční FK Poprad U12 Cup.

Memoriál Františka Petráša je určený pre kategóriu mladších dorastencov do 17 rokov. Pozvanie na jeho 2. ročník prijali tri špičkové ligové družstvá. Okrem domáceho FK Poprad to sú 1. FC Tatran Prešov, FO ŽP Šport Podbrezová a MFK Ružomberok. Hrať sa bude v piatok a v sobotu systémom každý s každým.

FK Poprad U17
FK Poprad U17 sa predstaví na Memoriáli Františka Petráša

Rozpis zápasov:

Piatok 2.2.

9.30: Poprad – Prešov

11.30: Ružomberok – Podbrezová

14.00: Podbrezová – Poprad

16.00: Prešov – Ružomberok

Sobota 3.2.

9.30: Poprad – Ružomberok

11.30: Prešov – Podbrezová

Anton Kočiš (tréner FK Poprad U17): „V dňoch 2. a 3. februára sa zúčastníme domáceho turnaja, Memoriálu Františka Petraša za účasti prvoligových tímov Prešova, Podbrezovej a Ružomberka. Čakajú nás tri kvalitné zápasy, od ktorých očakávame, že chlapci sa v nich budú chcieť ukázať a otestovať ako sú na tom, ako sme na tom ako družstvo, či v budúcnosti budeme schopní konkurovať tímom v prvej lige. Osobne si myslím, a ukázal nám to, aj keď len prípravný zápas s Bardejovom, že v plnej sile, ak sú všetci hráči zdraví, tak sme schopní odohrať dobré a viac ako vyrovnané zápasy. Momentálne nás kvári maródka, ale pevne verím, že sa do piatku dáme dokopy.“

Halový turnaj FK Poprad U12 Cup je určený pre kategóriu mladších žiakov do 12 rokov. 1. MFK Kežmarok postaví družstvo U13. Celkovo sa v Matejovciach predstaví šesť kolektívov. Okrem spomínaného Kežmarku a dvoch domácich tímov (FK Poprad „modrí“, FK Poprad „bieli“) to budú FK Noves Spišská Nová Ves, MŠK Fomat Martin a MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Hrá sa systémom každý s každým 1 x 20 minút.

Radovan Novák (tréner FK Poprad U12): „V sobotu v športovej hale v Matejovciach organizujeme halový turnaj, kde okrem našich dvoch tímov sa zúčastnia celky ako Fomat Martin, Tatran Liptovský Mikuláš, FK Noves Spišská Nová Ves, 1. MFK Kežmarok. Verím, že na turnaji zažijeme výbornú futbalovú atmosféru a odohráme veľa kvalitných zápasov. Pre nás je to príležitosť dať priestor všetkým chlapcom, ktorí môžu ukázať svoje schopnosti a potenciál. Chalani sa na turnaj tešia a určite zo seba vydajú maximum. Aj touto cestou by sme chceli pozvať všetkých rodičov a fanúšikov, ktorí sú nám stálou oporou.“