V polovici júna odštartoval Viktor Maťaš letnú prípravu spoločne s A-tímom. Na zápasovej súpiske v majstrovskom stretnutí sme ho však zatiaľ v novej sezóne nevideli. Rýchly, 27-ročný krídelník sa ocitol na listine zranených hráčov a tak sme zisťovali ako sa vyvíja jeho zdravotný stav.

FK Poprad - Viktor Maťaš
Viktor Maťaš – FK Poprad

Viktor, nová sezóna je už v plnom prúde, no ty stále chýbaš na zápasovej súpiske FK Poprad. Prečo?

„Už viac ako mesiac figurujem na listine zranených hráčov, keďže som po operácii kolena.“

Máš za sebou operáciu menisku v kolene. Kedy a ako došlo k zraneniu, kedy si absolvoval chirurgický zákrok?

„V príprave som pociťoval bolesti v kolene, ktoré ma limitovali a nedovolili mi trénovať naplno. Po vyšetreniach mi zistili poškodenie menisku, tak som sa na konci júna podrobil operačnému zákroku.“

Ako prebieha rehabilitácia?

„Rehabilitácia prebieha dobre. Pomáha mi v nej môj kamarát Patrik Vereb v Košiciach, ktorý sa venuje športovcom v príprave na sezónu a rekonvalescencii po úrazoch, operáciách.“

Čo hovoríš na vstup svojich spoluhráčov do sezóny a 9 bodov po 3 zápasoch?

„Jednoducho paráda, vyzerá to dobre herne aj výsledkovo.“

Kedy môžeme očakávať, že ťa znovu uvidíme na ihrisku v zápase?

„Verím, že sa na ihrisku už v blízkej dobe objavím.“