Už iba niekoľko hodín nás delí od úvodného výkopu novej sezóny druhej ligy. Súťaž aj v tomto súťažnom ročníku sľubuje zaujímavé zápolenia na horných i spodných priečkach tabuľky. V ostatných dvoch sezónach patrí k najdravejším šťukám súťaže aj FK Poprad. Bielo-modrí orli dosiahli v uplynulej sezóne historický zápis, keď v súťaži skončili na druhom mieste a v baráži o prvú ligu o jediný gól nepostúpili v dvojzápase s AS Trenčín medzi ligovú elitu.

Počas letného obdobia došlo v klube k viacerým zmenám nielen na hráčskych postoch. Najvýraznejšou zmenou je ukončenie hráčskej kariéry kanoniera Stana Šestáka, ktorý zavesil kopačky na klinec. V FK Poprad však pokračuje ako športový riaditeľ a zároveň i viceprezident klubu pre seniorský futbal. Hráčsku kariéru okrem neho ukončil aj Vladislav Palša. V novej sezóne si dres Podtatrancov neoblečú ani Štefan Holiš a Jakub Hric. Naopak, novými tvárami sú Brazílčan Lopez Da Silva Junior z Trebišova a Srb Dragan Andrić z Liptovského Mikuláša. Novým hráčom je aj Stanislav Olejník z dorastu.

V úvodnom kole nás v sobotu 20. júla čaká od 19. hodiny v NTC Poprad ŠK Slovan Bratislava B. Pred súbojom s nováčikom súťaže sme oslovili trénera FK Poprad Mareka Petruša.

FK Poprad - Štefan Zošák
Kapitánom bude Štefan Zošák

Je iba niekoľko hodín pred začiatkom novej sezóny. Sme pripravení na začiatok súťaže?

„Som spokojný s prípravou na nový súťažný ročník a sám som plný očakávaní. Myslím si, že sme dobre pripravení.“

Ako by si zhrnul letnú prípravu?

„Bola krátka, trvala päť týždňov. Bola však pestrá, odohrali sme kvalitné prípravné zápasy s tímami z Maďarska, Česka i Slovenska. V každom jednom zápase sme museli siahnuť na dno svojich síl, čo hodnotím pozitívne.“

Je už uzavretý káder na novú sezónu?

„Prevažná časť kádra ostala pokope. Priestor chceme dať mladým hráčom, ktorí klopú na dvere A-tímu. Uzavretý ale ešte stále nie je, niektorých hráčov ešte skúšame a o ich pôsobení v klube sa rozhodne v najbližších hodinách. Verím, že noví hráči prinesú do tímu čerstvý vietor.“

Netradičnou generálkou na novú sezónu bol dvojzápas v Poľsku, kde sme odohrali dva polčasy proti dvom rôznym súperom. Prečo sme zvolili tento neštandardný postup?

„Za generálku som považoval zápas v maďarskom Miškovci. V poslednom týždni som chcel dať šancu všetkým hráčom. V Poľsku nastúpili aj hráči z dorastu a B-mužstva.“

Nahradiť Stana Šestáka, jeho góly, prínos pre celý tím, skúsenosti, asi nebude jednoduché..

„To určite nie, ale pokúsime sa o to. Verím, že jeho nástupcom bude Dragan Andrić, ktorý sa ukazuje v tréningovom procese veľmi dobre. Práve on by mal byť streleckým lídrom tímu.“

Kto bude kapitánom a jeho asistentmi?

„Kapitánom bude Štefan Zošák, asistentmi Vlado Kukoľ a Ján Malec.“

V prvom kole nás čaká rezerva bratislavského Slovana. Akého súpera očakávaš?

„Je to nováčik a určite veľká neznáma. Slovan Bratislava má veľmi široký káder, preto je ťažké predpokladať, ktorí hráči v sobotu proti nám nastúpia. Všetky B-mužstvá sú nepríjemné, hrajú tam mladí chlapci, ktorí prešli akadémiou a vedia hrať futbal. Očakávam podobný zápas ako boli tie proti Žiline B. Verím, že uspejeme.“