Máme tri body, už sme druhí

Veľmi dôležité tri body získalo dnes naše A-mužstvo v druholigovom zápase 23. kola v Komárne. Bielo-modrí orli vyhrali na juhu Slovenska po góle Vladimíra Kukoľa z 56. minúty 1:0 a v tabuľke poskočili na druhé miesto.

„Lodiarom“ sme vrátili domácu prehru z jesene 0:2 a po Žiline B sme získali druhý triumf v rade. Naopak, naši najväčší súperi v boji o postup, resp. baráž znovu zakopli, čím sa situácia na špici tabuľky poriadne zdramatizovala. Líder z Pohronia po prehre v Dubnici ťahal za kratší koniec aj včera doma proti Banskej Bystrici (0:2) a jeho náskok na čele tabuľky je už iba štvorbodový. Na druhú priečku zabezpečujúcu baráž o postup do Fortuna ligy poskočili naši chalani, keďže Skalica aj Liptovský Mikuláš dnes vyšli bodovo naprázdno. Oba tímy momentálne strácajú na FK Poprad po dva body. Najbližšie sa naše A-mužstvo predstaví v majstrovskom zápase v sobotu 20. apríla, keď o 18.00 hodine v NTC Poprad privítame Šamorín.

Po stretnutí v Komárne sme, samozrejme, oslovili aj domáceho trénera Jozefa Olejníka, ktorý sa však k zápasu odmietol vyjadriť s tým, že sa máme opýtať rozhodcov.

FK Poprad - Komárno
Radosť Luberdu po góle Kukoľa v Komárne

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Bol to nadpriemerný druholigový zápas, v ktorom chceli obe mužstvá vyhrať. Nám sa to dnes podarilo. Prvý polčas bol vyrovnaný, úvodných 20 minút to bol z našej strany dobrý výkon, so streleckými pokusmi a šancami Stana Šestáka, ktoré, žiaľ, ostali nevyužité. V druhom polčase sa nám prvým podarilo skórovať a to nám pomohlo do ďalšieho priebehu zápasu. Myslím si, že sme hrali dobre organizovane a súpera sme prakticky nepúšťali do nejakých gólových situácií. Naopak, my sme mali nebezpečné situácie, žiaľ, nepodarilo sa nám pridať druhý gól a ukončiť zápas. Som rád, že v závere pri nás stál aj kúsok šťastia, lebo domáci gólom z ofsajdu vyrovnali, ale vďaka rozhodcom, ktorí správne videli postavenie mimo hry, tento gól neuznali. Veľmi sa tešíme z týchto troch bodov.“