FK Poprad


Oficiálna stránka

Liptákov vyzveme v nedeľné dopoludnie

Priamy súboj o 5. miesto odohráme v domácom NTC Poprad netradične v nedeľu dopoludnia o 10.30 hodine. V susedskom podtatranskom derby vyzveme MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

Liptáci sú doposiaľ asi najpríjemnejším prekvapením súťaže. Po dvanástich kolách sú na 5. priečke tabuľky, keď majú na svojom konte o dva body viac ako my. V ostatnom kole potrápili lídra zo Skalice, keď na Záhorí prehrali najtesnejšie 1:2.

Poprad - L. Mikuláš

nepríjemný súper

„Určite očakávam ťažší zápas ako bol ten ostatný s Trebišovom. Liptovský Mikuláš má skúsenejšie mužstvo a v jesennej časti ukázal zopár zaujímavých výsledkov na ihriskách súperov. Bude to ťažký duel, v ktorom chceme uspieť a presadiť sa našou hrou,“ povedal tréner FK Poprad Marek Petruš. Tatran predvádzal v ostatných rokoch futbal, ktorý nám príliš nesedel. Na súpera sa preto musíme svedomito pripraviť. „Chceme potvrdiť svoju stúpajúcu formu. Liptovský Mikuláš je pre nás už roky nepríjemný súper. Trápime sa s ním a nemáme s ním najlepšiu bilanciu. Súper hrá na špici, určite tam je pohoda. Nie je na nich žiaden tlak. Verím, že prídu hrať otvorenú partiu, nech lepší vyhrá. Sme pripravení a odhodlaní urobiť krok k tomu, aby víťazstvo ostalo doma,“ zdôraznil asistent popradského trénera Mikuláš Dvorožňák.

Bielo-modrí orli sa na majstrovské stretnutie tešia. „Doma nám zakaždým velí vyhrať, určite ideme za troma bodmi. Nebude to ľahké, to ale nie je ani jeden zápas v druhej lige. Určite je trošku netradičný termín, že sa hrá v nedeľu doobeda, ale pre oba tímy to bude rovnaké. Verím, že nám to bude vyhovovať viac a že nám to pomôže,“ konštatoval univerzál FK Poprad Lukáš Horváth.

X