Lapšanský: Trebišov nesmieme podceniť

Netradične v piatok odohrá naše A-mužstvo stretnutie 10. kola druhej ligy. Od 18. hodiny privítame v NTC Poprad Slavoj Trebišov. Náš súper sa doposiaľ výrazne trápi. V tabuľke je na samom chvoste, keď na svojom konte má iba tri body za tri remízy. Na prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne zverenci trénera Vladimíra Rusnáka stále čakajú. Naopak, naši chalani sa po prehre v Banskej Bystrici znovu naladili na víťaznú vlnu. Ako prví a doposiaľ jediní sme si pripísali na svoje konto triumf nad lídrom z Dubnice. Následne sme vyhrali v Prešove v rámci 3. kola Slovenského pohára a v uplynulú nedeľu sme získali tri veľmi cenné body v Petržalke.

„Príprava na Trebišov prebieha štandardne, hoci máme skrátený mikrocyklus, keďže naposledy sme hrali v nedeľu a teraz hráme v piatok. Preto sme si to museli naplánovať trošku ináč. Mužstvo je po nedeľňajšom zápase trochu unavené, ale ináč je všetko v poriadku,“ prezradil nám asistent trénera FK Poprad Ivan Lapšanský.

FK Poprad - Lapšanský
Ivan Lapšanský nečaká proti Trebišovu ľahký zápas

postavenie Trebišova nezodpovedá jeho kvalitám

V súboji s Trebišovom sme jednoznačným papierovým favoritom. Hostia nebudú mať pod Tatrami čo stratiť, môžu len prekvapiť. My sa zrejme musíme pripraviť na poriadny „betón“ súpera.

„Myslím si, že káder Trebišova nezodpovedá tabuľkovému postaveniu tohto tímu. Každopádne majú veľmi dobré, kvalitné, skúsené mužstvo. Určite to bude pre nás veľmi náročný zápas. Dúfam však, že to zvládneme k našej spokojnosti,“ zdôraznil Lapšanský.

„Kukyho“ trápi platnička

V ostatných zápasoch absentuje na súpiske nášho tímu skúsený Vladimír Kukoľ, ktorého trápia zdravotné problémy.

„Kukoľ je momentálne zranený, má problém s platničkou v krížovej oblasti. Rehabilituje, uvidíme ako sa to bude vyvíjať. Dúfam, že sa k nám čoskoro pripojí. Ostatní hráči sú všetci k dispozícii,“ uzavrel Lapšanský.