Hráči nášho druholigového A-tímu majú za sebou prvý týždeň letnej prípravy. V sobotu odohrali bielo-modrí orli prvý prípravný zápas, keď na pôde treťoligových Šarišských Michalian vyhrali 3:2. Dnes sa predstavíme na ihrisku prvoligového tímu MFK Zemplín Michalovce.

„Všetko, čo sme si naplánovali v prvom týždni prípravy, sme splnili. V prvom prípravnom zápase v Šarišských Michaľanoch sme dali príležitosť všetkým hráčom, ktorých sme mali k dispozícii. Niektorí hráči dostali počas víkendu voľno z rodinných dôvodov – Zekucia, Pajer. Všetci nominovaní hráči dostali minimálne na 30 minút príležitosť. Bol to zápas slušnej úrovne, zaslúžené víťazstvo, mrzia ma ale inkasované góly po hrubých chybách stredných obrancov. Teraz nás čakajú Michalovce. Prvoradé je dať šancu ďalším novým hráčom, ktorí sa prídu ukázať. Každý bojuje o svoj flek, o svoju pozíciu. Všetci štartujú z rovnakej štartovacej pozície,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš.

Druhý týždeň letnej zaberačky začali hráči FK Poprad s pozmeneným realizačným tímom. Hlavný tréner Marek Petruš má nového asistenta, Ivana Lapšanského, ktorý prichádza z Podbrezovej. Jeho doterajší asistent Mikuláš Dvorožňák sa stal novým športovým riaditeľom mládeže FK Poprad.

FK Poprad - príprava
V tréningovom procese sú aj dorastenci

hľadáme útočníka

S A-tímom sa pripravuje aj niekoľko dorastencov. Okrem Tibora Slebodníka a Samuela Kubu je to aj trojica Miloš Angelovič, Marek Luščik a Filip Rokyta. Prvou letnou posilou je 29-ročný brazílsky útočník Lopez Da Silva Junior, ktorý prichádza z druholigového Trebišova.

„Dorastencov chceme sledovať hlavne v tréningovom procese. V prvom zápase dostal šancu Rokyta, javil sa celkom slušne, podal solídny, dobrý výkon. Od začiatku dostal šancu Luščik, ktorý sa svojej šance takisto chopil. Do zápasu nezasiahol Angelovič, pretože pri rozcvičke pocítil bolesť v kolene. Prvou posilou je Brazílčan Junior, verím, že počas prípravy ukáže svoje kvality. Myslím si, že už v prvom zápase ukázal svoje schopnosti a zaujal. Je to univerzál, ktorý hrá v strede poľa, ale aj na poste ofenzívneho hráča. Stále hľadáme vhodný typ na pozíciu Stana Šestáka, sme v rokovaní,“ ozrejmil Petruš.

OŠFK Šarišské Michaľany – FK Poprad 2:3 (1:2)

Góly: Kukoľ, Jančo, Slebodník.

FK Poprad: Pohorilyak, Malec – Maslo, Luberda, Horváth, Luščik, Kukoľ, Silva, Komara, Jančo, Gallovič, Maťaš, Streňo, Grešák, Kuba, Slebodník, Rokyta.