FK Poprad


Oficiálna stránka

Starší žiaci FK Poprad kategórie U14 sa počas uplynulého týždňa zúčastnili herného sústredenia v Tatranskej Lomnici. Pod taktovkou trénerskej dvojice Tomáš Koterba – Peter Handzuš ladilo družstvo formu pred blížiacou sa jarnou časťou súťažného ročníka v poriadne mrazivých podmienkach.

„V termíne jarných prázdnin sme našli naozaj rodinné prostredie vo Vile Kamah v Tatranskej Lomnici. Bolo to naše útočisko počas herného sústredenia vrcholiacej zimnej prípravy, ktoré sme súčinnosťou rodič, klub mohli absolvovať,“ uviedol tréner FK Poprad U14 Tomáš Koterba.

FK Poprad U14
Počas sústredenia vládla v Tatranskej Lomnici pravá zima

Odvetná, jarná časť súťaže štartuje už počas tohto víkendu. Momentálne to však vyzerá tak, že prvý jarný zápas našich chlapcov bude preložený na neskorší termín.

„Nakoľko 10. marca začína prvá žiacka liga úvodným zápasom jarnej časti, hlavným zámerom bolo pracovať na herných, systémových a koncepčných veciach. Ihrisko s umelým trávnatým povrchom v Tatranskej Lomnici sme využili na dve tréningové jednotky zamerané na otváranie hry a vedenie postupného útoku v základnom hernom systéme 4-3-3,“ vysvetlil Koterba.

FK Poprad U14
Tréningové jednotky boli pestré

Zápasy zrušili silné mrazy

Overením naučeného v praxi mala byť séria prípravných zápasov (Ružomberok, Široké, Krompachy), ktoré ale kvôli poklesu teplôt pod -10 stupňov Celzia napokon zrušili.

„Denný tréningový proces sa skladal z troch fáz – rozvoja pohybových schopností a dvoch tréningových jednotiek na budovanie hernej koncepcie družstva. Vplyvom nepriazne počasia sme tréningové jednotky premiestnili do interiéru športových hál, kde sme sa venovali aj doplnkovým športom. Každý večer slúžil k teórii, vizuálnej, interaktívnej prezentácie základného herného systému 4-3-3 a úlohám hráčov na jednotlivých postoch v oboch fázach hry,“ priblížil kouč bielo-modrých.

K pestrosti programu prispela návšteva Stana Šestáka, regenerácia síl v AquaCity, či hokejové stretnutie HK Poprad – HC Košice.

„V závere by som chcel poďakovať klubu a rodičom zverených hráčov, nakoľko spolupráca s nimi je príkladná i Romanovi Chodníčkovi, ktorý veľkú časť sústredenia zastrešoval. Veríme, že okrem nezabudnuteľných spomienok našich hráčov aj touto formou sa posunieme výkonnostne vyššie,“ dodal Tomáš Koterba.