Košice sme zlomili v samom závere

Východniarske druholigové derby proti nováčikovi z FC Košice sme odštartovali pred takmer dvojtisícovou návštevou aj pod drobnohľadom nového maskota, modro-bieleho orla, ktorému vymyslia meno fanúšikovia. Pred výbornou diváckou kulisou, o ktorú sa počas celých 90 minút starali fankluby oboch táborov sme začali aktívne. Už v 7. minúte sa do výbornej streleckej pozície dostal Slebodník, no mieril tesne vedľa pravej žrde. O tri minúty na to sme sa už radovali, keď hostia neodpratali loptu do bezpečia, tá sa dostala k Jančovi a ten aj v treťom zápase sezóny rozvlniť sieť – 1:0. Odpoveď hostí však prišla takmer okamžite. V 14. minúte naša obrana neodvrátila loptu a Ristovski trafil presne k vzdialenejšej žrdi. Orli sa rýchlo oklepali, ale Kukoľ, ani Slebodník po efektnej pätičke neprekonali pozorného Fabiniho. Hra sa opticky vyrovnala a presťahovala sa viac medzi šestnástky. V 38. minúte sa už do svojej tretej gólovej šance v zápase dostal aktívny Slebodník, keď tentoraz zakončoval z 25 metrov pohotovo z voleja, ale Fabini sa vytiahol. V závere prvého polčasu Košičania po druhýkrát udreli. Liener si zbehol do druhej vlny a na jeho pokus bol Malec prikrátky – 1:2. Aj po obrátke sme začali náporom. V 51. minúte sa do vzduchu zavesil Lopez Da Silva Junior a svojím prvým gólom za Poprad vyrovnal. V 73. minúte to bol opäť Junior, ktorý roztlieskal tribúny. Jeho parádne nožničky z hranice šestnástky boli presné, ale Fabini loptu vyrazil na rohový kop. Tlak nášho tímu sa v závere stupňoval. V 87. minúte gólman Košíc s námahou vytlačil končekmi prstov pokus striedajúceho Arevala z 20 metrov vedľa pravej žrde. Z následného rohového kopu už ale udrelo. Pred hosťujúcou bránou sa najlepšie zorientoval Horváth a jeho hlavička bola víťazná – 3:2.

FK Poprad - FC Košice
Junior vystrihol aj takéto nožničky

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Vyhrali sme úplne zaslúžene. Tešia ma dve veci, predvedený výkon počas celého zápasu s maličkými chybami, ktoré súper potrestal a na druhej strane ochota, nasadenie, kvalita a nevzdávanie sa. Chlapcov som hneď po zápase pochválil za prístup, teším sa z tohto výkonu.“

Gejza Farkaš (tréner FC Košice): „Chcel by som pochváliť našich fanúšikov, ktorí nám celých 90 minút fandili. Začali sme nervózne, strácali sme ľahké lopty už pri zakladaní postupného útoku. Bolo to rýchle stretnutie, bojovné, hralo sa s obrovským nasadením. Chceli sme hrať na rýchle protiútoky, dva v prvom polčase nám aj vyšli. Aj druhý polčas sme začali bojazlivejšie a hneď na jeho začiatku sme inkasovali. Vedeli sme, že domáci sú veľmi silní zo štandardných situácií. Gratulujem domácim, chceli doma vyhrať, hrali kombinačne, v závere nás pritlačili a to bolo rozhodujúce.“

Denis Jančo (FK Poprad): „Takéto víťazstvá sú najkrajšie. Vyhrávali sme, prehrávali a vždy, keď sa zápas dokáže otočiť v závere, je to obrovská eufória. Trochu nás schladil rýchly gól súpera na 1:1. V tej chvíli to bolo ťažké a ešte horšie, keď sme inkasovali aj gól do šatne. Košice dnes boli maximálne efektívne v koncovke. V šatni cez prestávku sme si povedali, že to dokážeme otočiť a sme radi, že sa nám to podarilo. V druhom polčase sme to otočili a je to super pocit.“