Zápasom jesene môžeme pokojne nazvať stretnutie 8. kola druhej ligy, v ktorom v sobotu od 18. hodiny privítame v NTC Poprad Dubnicu nad Váhom. Ako tretí tím tabuľky vyzveme pred svojimi fanúšikmi lídra súťaže, ktorý má na svojom konte po úvodných siedmich kolách plný počet bodov. Zverenci trénera Petra Gergelyho majú pred nami šesťbodový náskok a ich séria siedmich víťazných duelov v rade vzbudzuje rešpekt. Ak nechceme stratiť so súperom krok, domáce prostredie nám velí vyhrať. Príďme preto na štadión a svojim povzbudzovaním vytvorme takú kulisu, aby sme boli dvanástym domácim hráčom na ihrisku. Naši chalani si to zaslúžia a budú to potrebovať!

„Hneď po zápase v Banskej Bystrici som sa hráčov snažil upokojiť. Povedal som im, že aj prehry posúvajú ďalej. Verím, že to bude aj v tomto prípade, že v domácom zápase s Dubnicou odčiníme túto porážku a predvedieme oveľa lepší výkon ako sme predviedli v Banskej Bystrici a že zvíťazíme. Súťaž je vyrovnaná a určite som nečakal takýto výborný vstup Dubnice do súťaže. Vyhrať sedemkrát za sebou je dobré číslo. Teším sa na tohto súpera, verím, že v Poprade uvidíme dobrý zápas a že aj my tomu prispejeme dobrým výkonom,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad - Štefan Zošák
Štefan Zošák – kapitán FK Poprad

musíme hrať lepšie

V ostatnom zápase v Banskej Bystrici sme predvedeným výkonom sklamali. Prehrali sme 0:2 a hlavne smerom dopredu sme toho príliš veľa neukázali. Proti Dubnici potrebujeme hrať lepšie.

„Na Dubnicu sa poctivo pripravujeme. V tomto zápase chceme odčiniť prehru z Banskej Bystrice. V domácom prostredí chceme jednoznačne zvíťaziť. Určite nie je náhoda, že Dubnica vyhrala už sedemkrát za sebou. Druhá liga je ťažká súťaž, preto je šnúra Dubnice pozoruhodná. Vôbec ma to ale neprekvapuje, lebo som ich videl hrať v Ružomberku a hrali veľmi dobre. Hrali kompaktne, je to mladé, behavé mužstvo, ktoré si vytvorilo množstvo šancí a dalo veľa gólov,“ povedal pred sobotňajším šlágrom jesene kapitán FK Poprad Štefan Zošák.