FK Poprad


Oficiálna stránka

V dňoch 27. februára až 2. marca absolvovali starší žiaci FK Poprad kategórie U15 herné sústredenie v Trenčíne. Trénerská dvojica Jozef Vernarec – Peter Rataj počas štyroch dní vytýčila pod hradom Matúša Čáka pre svojich zverencov niekoľko cieľov, ktoré podľa hlavného kouča Petra Vernareca viac-menej splnili.

„Keďže v okolí Popradu boli teploty výrazne pod nulou, boli sme radi, keď sme trénovali pri teplote okolo -5 stupňov Celzia. V utorok sme odchádzali na sústredenie vlakom, poobede sme už boli v Trenčíne, kde sme sa ubytovali a absolvovali prvý tréning. V stredu a štvrtok sme mali dve fázy – doobeda tréning a poobede zápas. V piatok sme po tréningu a dobrom obede odchádzali a podvečer sme už boli späť,“ povedal na úvod tréner FK Poprad U15 Jozef Vernarec.

FK Poprad U15
V Trenčíne išlo aj o stmeľovanie kolektívu

Počas celého sústredenia sa bielo-modrí zamerali na niekoľko vecí – zakladanie útoku, jeho vedenie a zakončenie so streľbou. Taktiež sa venovali obrannému a útočnému hernému systému. Keďže mali k dispozícii celé ihrisko, mali na to dostatok času a priestoru. „Vo večerných hodinách sme mali aj spoločné stretnutia, kde sme si rozprávali o futbale, zdieľali svoje pohľady na túto hru, no zároveň sme nechali hráčom priestor na svoje postrehy. Mali sme aj analýzu zápasu, kde hráči videli svoj výkon aj z iného pohľadu. Absolvovali sme aj osobné pohovory s hráčmi,“ priblížil program sústredenia lodivod Popradčanov.

FK Poprad U15
Počas sústredenia odohrali chlapci aj dva zápasy proti Trenčínu

preveril ich domáci trenčín

Veľmi dobre ich preverili aj dva zápasy proti trenčianskej U15 a U14. „Prvý zápas proti U15 bol vo vysokom tempe. Súper mal vysokú kvalitu, no teší nás fakt, že niektorí hráči sa im vyrovnali. Na ďalší deň sme hrali proti U14, ktorá je taktiež výborná. Opäť vynikajúci výkon súpera, ale aj nás. Obidva zápasy nám ukázali veľa pozitívneho, ale aj negatívneho, s čím sa musíme ešte popasovať v ďalšom tréningovom procese,“ zdôraznil Vernarec.

Počas celého sústredenia panovala v kolektíve výborná atmosféra, chlapci si to užívali, veľmi sa im všetko páčilo. Asi jediným negatívom bolo počasie, no to nemohli ovplyvniť. „Ďakujeme všetkým, ktorí nám pomohli s realizáciou tohto sústredenia a sme radi, že sme aj touto cestou stmelili kolektív. Pevne veríme, že v jarnej časti urobíme všetko preto, aby ľudia okolo nás a rodičia mali z nás a našich výkonov radosť,“ dodal na záver Jozef Vernarec.