FK Poprad


Oficiálna stránka

Juniori FK Poprad B, ktorí sú v tomto súťažnom ročníku nováčikom IV. ligy skupiny Sever, už majú svoje jesenné účinkovanie za sebou. Zverenci skúseného trénera Stanislava Kocha zimujú na druhom mieste tabuľky. Tretí FK Gerlachov má na svojom konte o dva body menej a dohrávaný zápas 15. kola v Radvani nad Laborcom k dobru, no ten sa odohrá až 11. marca 2018.

Stanislav Koch - FK Poprad B
Hlavný tréner FK Poprad B Stanislav Koch

Je to špecifická súťaž

FK Poprad B predvedenými výkonmi, ani výsledkami, v jesennej časti nesklamal. V šestnástich majstrovských dueloch jedenásťkrát vyhral, dvakrát remizoval a trikrát prehral. Získal 35 bodov, so skóre 59:18 má najlepší útok v súťaži. Na suverénneho lídra z Humenného však stráca po jeseni až 11 bodov.

„Vzhľadom na to, že sme boli nováčik tejto súťaže, umiestnenie do tretieho miesta nie je zlé. Vidím tu ale nejaké rezervy. Bodov sme určite mohli mať viac. Nevyšiel nám podľa vlastných predstáv úvod do súťaže, keď sme v prvých troch zápasoch získali iba dva body. Postupne sme sa rozbiehali. Dôležité bolo, že do družstva prišiel Robo Ujčík, ktorý bol prvých šesť kôl zranený a mužstvu pomohol. Po hernej stránke som s výkonmi tímu spokojný, rezervy sme mali hlavne v stretnutiach vonku. O šesť bodov sme mohli mať viac,“ rozhovoril sa tréner FK Poprad B Stanislav Koch. Špecifikom tejto súťaže je, že vonku sa body získavajú veľmi ťažko. „Je to špecifická súťaž. Nechcem hodnotiť úroveň, ale niektoré zápasy vonku nemajú nič spoločné s futbalom. V tabuľke chceme stáť aj po jarnej časti čo najvyššie. Humenné je však neohrozene na čele tabuľky. Chceme pritiahnuť dobrou hrou diváka, aby sa na nás chodili ľudia pozerať. V útočnej fáze sme po jeseni najlepšie mužstvo v súťaži. Futbal je v prvom rade o góloch, my sme ich dali 59. Aj na jar máme o čo hrať. Všetko je otvorené, pokojne sa môže stať, že postúpiť môže aj druhé mužstvo tabuľky,“ zdôraznil Koch.

Michal Mičko - FK Poprad B
Michal Mičko – FK Poprad B

Majú troch kanonierov

O väčšinu gólov bielo-modrých sa postarala trojica strelcov. Najlepším kanonierom je talentovaný Daniel Dubec so 16 presnými zásahmi. Dobre mu sekundujú ostrieľaný Róbert Ujčík s dvanástimi a Michal Mičko s jedenástimi gólmi.

„Škoda stratených bodov v Kračúnovciach a v Spišskom Podhradí. Verím, že výkony, ktoré podávame doma, musia tešiť našich divákov. Snažíme sa hrať ofenzívne, dávame góly. Sme druhí a aj z tohto miesta sa niekedy dá postúpiť. Na jar sa pokúsime Humenné pohrýzť čo najviac,“ povedal Michal Mičko. So spoluhráčmi vraj žiadnu stávku o najlepšieho kanoniera tímu neuzavrel. „Veľa gólov dávame možno aj preto, že sa snažíme si veľa prihrávať. Ja s Robom sa chceme hlavne baviť futbalom a akciu čo najviac vyšperkovať. Možno aj preto má najviac gólov Dano,“ s úsmevom uzavrel Mičko.