fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Aj v čase neustále sa šíriacej celosvetovej pandémie koronavírusu sa snažíme informovať vás o aktuálnom dianí v FK Poprad. Tesne pred zastavením všetkých futbalových súťaží na Slovensku sa nášmu klubu podarilo vybaviť hosťovanie brankára Adriána Knurovského. S účastníkom tretej ligy Západ, MŠK Považská Bystrica, sme sa dohodli na jeho pôsobení do konca tohto súťažného ročníka. Zároveň sme s 23-ročným gólmanom uzavreli v našom klube novú zmluvu na budúcu sezónu, keďže stále máme záujem o služby tohto mladého, perspektívneho brankára.

„Aďo je výborný brankár, ktorý nám v uplynulej sezóne výrazne pomohol k tomu, aby sme sa prebojovali až do baráže o postup do Fortuna ligy. Chytal výborne, bol jednotkou až do odvetného barážového zápasu v Žiline, kde mu stretnutie proti Trenčínu nevyšlo podľa predstáv. Odvtedy sa chytil svojej šance Jano Malec. Keďže pre každého brankára je najdôležitejšie, aby pravidelne chytal, s Aďom sme sa zhodli v tom, že hosťovanie v inom klube bude tým najlepším riešením. Zápasová prax sa nedá nahradiť. Stále veríme v jeho kvality. Má obrovský potenciál už len tou svojou výškou,“ povedal športový riaditeľ FK Poprad Stano Šesták.

Adrián Knurovský - FK Poprad
Aďo Knurovský v zápase proti Trenčínu

Našiel výbornú partiu

Aďo stihol v novom drese odchytať prvý majstrovský zápas, keď 7. marca bol medzi tromi žrďami pri remíze MŠK Považská Bystrica proti piatemu tímu tabuľky ŠK LR Crystal (1:1). Knurovského Považská Bystrica je momentálne na druhom mieste tretej ligy Západ za lídrom z Myjavy, na ktorého stráca deväť bodov.

„Považská Bystrica sa ozvala asi týždeň pred začiatkom jarnej časti. Už predtým som chcel ísť do Trebišova, lebo v Poprade je momentálne brankárov veľa a ja potrebujem zápasovú prax, pravidelne chytať. Do Považskej Bystrice som sa tešil, bol som milo prekvapený, keď som tam prišiel. Je tam výborná kabína, celkom dobré podmienky. Prvý zápas bol dobrý, ešte dobre nepoznám tú tretiu ligu Západ, ale bolo to dobré treťoligové stretnutie,“ prezradil nám Adrián Knurovský, ktorý je momentálne v domácej karanténe v Jánovciach, kde individuálne trénuje a čaká ako sa vyvinie situácia. „Žiaľ, situácia je taká, aká je a musíme sa s tým všetci vysporiadať. Máme individuálne plány, chodím behávať. Až čas ukáže, čo prinesie budúcnosť,“ dodal Aďo Knurovský.

X