FK Poprad


Oficiálna stránka

Káder FK Poprad dostáva finálnu podobu

Káder druholigového tímu FK Poprad začína mať podobu, s ktorou vstúpia Podtatranci do odvetnej, jarnej časti sezóny. Počas doterajšej zimnej prípravy odišli z mužstva traja hráči, ktorých nahradila nová trojica. Rady bielo-modrých po jeseni opustili Marko Lukáč, Marián Ferenc a Daniel Dubec. Naopak, novými, resp. staronovými posilami sú Lukáš Horváth, Štefan Zošák a Jakub Šašinka.

Zverenci trénera Jaroslava Belejčáka majú za sebou úvodných päť prípravných stretnutí. Hoci v príprave nie sú výsledky prvoradé, povedzme si, že tri z nich Popradčania vyhrali, jedno remizovali a jedno prehrali. V utorok sa predstavili na pôde prvoligového FK Železiarne Podbrezová, kde remizovali 1:1.

„Chlapci sa na zápas s Podbrezovou tešili. Predsa len to nie je pravidlom, že sa stretneme s ligistom. Každá konfrontácia so súperom z vyššej súťaže je pre nás zaujímavá. Videli sme celkom svižný futbal v tempe. Chlapci toho mali určite dosť, dali zo seba všetko. Dokázali sme sa presadiť aj proti silnému súperovi. Videli sme viac pekných kombinácií, akcií, možno niektoré mohli skončiť gólom. Na druhej strane aj súper mal svoju kvalitu. V druhom polčase viac držal loptu. Myslím si, že remíza bola spravodlivá,“ hodnotil po zaujímavom súboji asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák.

FK Poprad
Michal Horodník z FK Poprad v zápase v Podbrezovej

Zvýšila sa konkurencia v tíme

V tíme hostí dostali v Podbrezovej príležitosť všetci hráči z poľa, ktorí boli k dispozícii. Na lavičke chýbala trojica zranených hráčov Štefan Zošák, Lukáš Urbanič a Miroslav Daško. Prvý zápas po návrate do Popradu odohral útočník Jakub Šašinka. „Kuba Šašinku poznáme spred roka. Bol na skúškach v ligových mužstvách v Čechách i v Poľsku. Dal gól, čo od útočníka očakávame, takže sme spokojní. Jeho príchodom sa zvýšila konkurencia v útoku, čo sme len radi. Chlapci sa musia pobiť o miesta do jarnej časti. Je potom na nás ako to celé vyhodnotíme a kto bude hrávať,“ poznamenal Dvorožňák.

Najbližšie sa FK Poprad predstaví v sobotu dopoludnia na umelej tráve v Tatranskej Lomnici, kde privíta treťoligový ŠKM Liptovský Hrádok. „Veľké pohyby v kádri už do začiatku jarnej časti neočakávame. Počítame s tou súpiskou hráčov, ktorých máme momentálne v kádri,“ dodal Mikuláš Dvorožňák.