Bielo-modrí orli spod Tatier sú blízko, ale zároveň stále aj ďaleko k historickému postupu do Fortuna ligy. Zverenci trénera Mareka Petruša vyhrali v prvom barážovom zápase o Fortuna ligu v NTC Poprad nad prvoligovým AS Trenčín 2:0 a pred sobotňajšou odvetou, ktorá sa hrá od 17.00 hodine v Žiline, sú v lepšej východiskovej pozícii ako ich súper.

Po obojstranne opatrnom úvode sa v 10. minúte po priamom kope Kukoľa najlepšie zorientoval v malom vápne Pajer a rozjasal popradské tribúny – 1:0. Posmelení Popradčania sa schuti pustili do svojho favorizovaného súpera a ten sa vzadu mal čo obracať. V 33. minúte po ďalšom dobrom centri Kukoľa najvyššie vyskočil na loptu Luberda, no jeho pokus skončil na brvne Šemrincovej brány. V druhom polčase sa hostia snažili o kontrolu lopty na svojich kopačkách, ale do vyložených gólových príležitostí sa nedostávali. Naopak, v 58. minúte prišla chvíľa nestarnúceho kanoniera Šestáka, ktorý presnou strelou k žrdi zvýšil na 2:0. Zaskočení Trenčania sa naďalej nevedia presadiť v osobných súbojoch, v ktorých majú navrch naši chlapci. V záverečnej štvrťhodine sa hostia snažia vystupňovať svoj tlak, ale domáci im vysoko taktickým výkonom nedávajú žiadnu šancu. Vyše dvetisíc spokojných divákov vyprevádza svoje mužstvo z ihriska zaslúženým skandovaným potleskom. Pomyselný prvý polčas barážového dvojzápasu máme za sebou, v sobotu nás čaká odveta v Žiline.

FK Poprad - Trenčín
Radosť našich po vedúcom góle Pajera

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Jednu bitku sme vyhrali, ale vojnu ešte nie. Sme v polčase, ten prvý nám vyšiel dobre, takto sme si to predstavovali. Hráči predviedli na ihrisku svoje maximum. Odmenou im bol aj potlesk divákov, ktorý ich odprevadil do kabíny. Teraz sa musíme plne koncentrovať na sobotu. Verím tomu, že v sobotu budeme ešte lepší ako sme boli dnes.“

Ivan Galád (tréner AS Trenčín): „Domáci vyhrali zaslúžene, hrali pekný futbal. Ešte sme ale iba v polovici cesty, čaká nás odvetný zápas, na ktorý sa budeme snažiť dobre pripraviť a pokúsime sa otočiť vývoj tejto baráže.“

Adam Pajer (FK Poprad): „To, čo sme predviedli v sobotu proti Petržalke sme mali v hlavách a vedeli sme, že to musíme odčiniť. Podarilo sa nám to a teraz to musíme zopakovať aj v sobotu. Dôležité je, že sa nám podarilo vyhrať bez inkasovaného gólu, čo bol náš cieľ. Vzadu sme si všetci splnili to, čo sme mali, nechali sme na ihrisku srdce. Verím, že to zopakujeme aj v Žiline a v tom prípade sa nemáme čoho obávať.“