Naši juniori odohrali počas uplynulého týždňa v tretej lige Východ dva majstrovské zápasy. Premiéra na domácom ihrisku im nevyšla, keď prehrali s Humenným 0:2. Chuť si napravili včera v Šarišských Michaľanoch, kde aj s viacerými hráčmi z A-tímu triumfovali presvedčivo 5:0.

FK Poprad B - Humenné
Juniori FK Poprad B odohrali dva zápasy

Juniori

FK Poprad B – Humenné 0:2 (0:0)

Tréner Ján Chmura: „Súperi sú na podstatne vyššej úrovni než vlani. Prehrali sme dva zápasy po hrubých individuálnych chybách. Na to sa nedá pripraviť. Jednoducho sa to stane. A my máme zatiaľ pech, že po takýchto chybách dostávame góly. O vylúčeniach ani nevravím. Sú to pre našich mladých hráčov tvrdé lekcie z mužského futbalu. Ale ak uvažujú o tom, že by ich mohol futbal jedného dňa živiť, musia to zvládnuť. V zásade im niet čo vyčítať. Dali zo seba skoro všetko, čo vedia.“

Šarišské Michaľany – FK Poprad B 0:5 (0:2)

Góly: Ujčík 2, Luberda, Arevalo, Angelovič.

Tréner Peter Pitoňák: „Sme veľmi radi, že kvalita nášho mužstva sa prejavila a dokázali sme zvíťaziť vysoko 5:0. Pochváliť musím všetkých chalanov, ktorí nastúpili, lebo sme hrali organizovane a po dvoch prehrách sme ukázali, že aj keď máme mladé mužstvo, futbal hrať vieme.“