Jeseň sme uzavreli prehrou v Žiline

Hráči nášho A-tímu uzavreli jesennú časť súťažného ročníka vysokou prehrou v dohrávanom zápase 10. kola druhej ligy na ihrisku Žiliny B 0:6. Zverenci trénera Stanislava Ďuriša tak budú zimovať na predposlednom 14. mieste tabuľky so ziskom 3 bodov.

Stretnutie pod Dubňom sme začali katastrofálne. Už v 2. minúte sa po dlhom pase dostal k lopte domáci Jibril a trafil presne k pravej žrdi – 1:0. Kým sme sa stihli otriasť z inkasovaného gólu, po prihrávke od Paura zvýšil Iľko v 4. minúte vedenie Šošonov. O dve minúty na to mohol odpovedať na druhej strane Arthur, ale sám pred domácim brankárom neuspel. V 19. minúte sme už prehrávali rozdielom triedy, keď Myslovič technickou strelou k žrdi z vyše 20 metrov nikým nebránený skóroval. Gólostroj domácich sa nezastavil. V 24. minúte rozvlnil sieť polovolejom aj náš bývalý hráč Slebodník. O štyri minúty neskôr už bolo 5:0, keď svoj druhý gól v zápase zaznamenal Iľko. Bodku za prvým polčasom dal aktívny Arthur, avšak z 18 metrov trafil tesne vedľa ľavej žrde. V druhom polčase tempo hry trochu opadlo, keďže o víťazovi už bolo rozhodnuté. V 70. minúte uzavrel skóre po faule na Slebodníka z pokutového kopu Farský.

MŠK Žilina B – FK Poprad 6:0 (5:0)

Góly: 4. a 28. Iľko, 2. Jibril, 19. Myslovič, 24. Slebodník, 70. Farský (z 11 m).

Pred 0 divákmi rozhodoval Marhefka.

ŽK: Kočik (FK Poprad).

FK POPRAD: Pohoriliak – Šesták (46. Seb. Jurčišin), Rumanský, Andrić, Kočik – Grešák, Dáv. Maliňák, Sven Jurčišin (88. Živčák), Legnani (80. Šoltíšik) – Dom. Maliňák (66. Hurný), Plakalo (66. Kenroy).

V Žiline sme prehrali 0:6

hlasy po zápase

Stanislav Ďuriš (tréner FK Poprad): „Žiline by som chcel zablahoželať k víťazstvu. V zápase jednoznačne dominovala, hlavne v prvom polčase. Domáci strelili krásne góly, naši hráči sa snažili urobiť maximum, ale v prvom polčase sme si nevytvorili žiadnu gólovú šancu. Žilinčania sa ľahko dostávali do gólových príležitostí. Podržal nás brankár Yurii, v druhom polčase to bolo z našej strany lepšie, ale momentálne je Poprad niekde inde ako Žilina. Veľkým pozitívom je, že v jesennej časti dostávali šancu hrať mladí chalani, aj dorast stojí vysoko v tabuľke. Ja osobne som dva týždne chýbal v tréningovom procese, lebo som si prešiel ochorením Covid 19. Dúfam, že Poprad uvidíme v druhej lige aj v jarnej časti.“

Zdroj: futbalnet.tv