V sobotu o 16. hodine čaká naše A-mužstvo posledný druholigový majstrovský zápas v tomto kalendárnom roku. V stretnutí 17. kola privítame v NTC Poprad minuloročného prvoligistu, FK Železiarne Podbrezová. Príďme na tribúny a vytvorme bielo-modrým orlom pravé domáce prostredie. Pridajme sa k nášmu skvelému, hoci málo početnému fanklubu a podporme našich chlapcov.

Do cesty sa nám postaví Podbrezová, ktorá ešte v minulom roku hrávala medzi elitou. V tejto sezóne sme sa už so „železiarmi“ stretli, keď sme ich v zápase 2. kola zdolali na ich ihrisku presvedčivo 3:0. Kolo pred zimnou prestávkou sme v tabuľke na 4. mieste s 31 bodmi. Podbrezová je siedma s 22 bodmi, pričom má ale zápas k dobru.

V závere jesennej časti sa naše mužstvo trápi so zraneniami. Aj preto ešte viac potrebuje povestného dvanásteho hráča z hľadiska. V sobotňajšom zápase nám určite bude chýbať trojica vážne zranených hráčov. Samuel Kuba má dlhodobé problémy s krížnym a postranným väzom v kolene, Martin Luberda je po operácii očnej a lícnej kosti a Tibor Slebodník absolvoval operáciu slepého čreva. Otázny je štart ďalších troch hráčov, ktorých zdravotný stav sa postupne zlepšuje. Vladimír Kukoľ má problémy s platničkou, Peter Maslo s achilovkou a Dragan Andrić s trieslom. Všetkým našim hráčom prajeme skoré uzdravenie a veríme, že čoskoro budú môcť opäť behať po ihriskách.

„V každom zápase chceme vyhrať, odovzdať maximum, všetci sme odhodlaní. Verím tomu, že posledný jesenný zápas dopadne pre nás dobre a že sa rozlúčime s jeseňou víťazstvom,“ rozhovoril sa skúsený záložník FK Poprad Vladimír Kukoľ. Bol to práve „Kuky“, ktorý strelil koncom júla v Podbrezovej dva góly a výraznou mierou sa podieľal na cennom triumfe. „Jednoduché to určite nebude. V Podbrezovej sme odohrali doposiaľ najlepší vonkajší zápas tejto sezóny. Verím tomu, že to prenesieme aj na domáci trávnik. Je to ťažký súper, sú to mladí, behaví chalani, majú tam aj skúsených hráčov. Dúfam, že víťazstvo z Podbrezovej potvrdíme aj v domácom súboji,“ zdôraznil Kukoľ.

FK Poprad - Kukoľ
Vladimír Kukoľ – FK Poprad

platnička stále nepočúva

Opora nášho mužstva dlhodobo laboruje so zranením, keď ho trápi platnička. V ostatnom majstrovskom zápase na Slovane B už figuroval na zápasovej súpiske, pričom od 69. minúty aj naskočil do stretnutia. „Stále ma to ešte trápi a je to nepríjemné. Nie je to žiadna končatina, ale chrbát, je to citlivé a stále ma to bolí, ťahá. Je to trápenie, ale ešte väčšie trápenie je pre mňa byť na tribúne. Chvalabohu, že som bol s chalanmi v Bratislave a že som nastúpil aspoň na tých zhruba 20 minút. Verím tomu, že sa to bude ešte zlepšovať. Počas zimnej prestávky budem robiť všetko preto, aby som bol na jar stopercentne pripravený,“ ozrejmil Kukoľ, ktorý na súpiske chýbal viac ako dva mesiace. „Myslím si, že sa to stalo po zápase v Banskej Bystrici. Bol to sled udalostí. Mali sme posilňovňu, potom sme striedali umelú trávu s prírodnou trávou a myslím si, že to bolo najväčšie zaťaženie na môj chrbát. Platnička to nevydržala, roztiekla sa a začala mi tlačiť na nerv, ktorý mi strieľa do ľavej nohy. Dva-tri týždne som ťahal nohu za sebou, chodil som na infúzie a nakoniec som podstúpil aj ozónovú liečbu priamo do tej platničky. Vyzerá to tak, že po zápase s Podbrezovou budem ďalej absolvovať ozónovú liečbu,“ uzavrel Vlado Kukoľ.