FK Poprad


Oficiálna stránka

Výborný nástup do druhého polčasu rozhodol o trojbodovom zisku popradských futbalistov v zápase 12. kola druhej ligy v Novom Meste nad Váhom. Po bezgólovom prvom polčase udreli hostia v rozpätí piatich minút hneď dvakrát. V 50. minúte vybojoval loptu v strede ihriska Gallovič, ktorý do úniku vysunul Kukoľa a ten s prehľadom obišiel aj domáceho brankára Fabiána a otvoril skóre.

„Druhá polovica prvého polčasu nebola z našej strany dobrá. Dobre sme naskočili do druhého polčasu, pomohli nám dva rýchle góly. V prvom polčase sme sa prispôsobili hre súpera. Tréner v šatni trochu zvýšil hlas a myslím si, že nám to pomohlo,“ prezradil stredopoliar FK Poprad Dávid Gallovič.

Vlado Kukoľ - FK Poprad
Vladimír Kukoľ si položil domáceho brankára a takto otvoril skóre

Treba to kopať na bránu

V 55. minúte zvýšil na 2:0 pre Poprad svojím premiérovým gólom v druhej lige Denis Jančo, keď jeho priamy kop sa zastavil až v domácej sieti. „Tréneri vždy hovoria, že štandardné situácie z boku treba vždy kopať na bránu. Nemusí to nikto tečovať a padne to tam. Mne to teraz takto vyšlo, hoci som to paradoxne ako pravák kopal z pravej strany. Chalani tam urobili zmätok a nikto sa toho nedotkol. Som rád, že som prvým gólom v lige pomohol k trom bodom,“ potešil sa šťastný strelec. „Začali sme celkom dobre, držali sme loptu, ale druhá polovica prvého polčasu nebola dobrá. Súper si vytvoril aj jednu slušnú šancu. V šatni sme si povedali, že musíme zlepšiť pohyb, že sa nemôžeme prispôsobovať tempu hry domácich. Mali sme výborný vstup do druhého polčasu, podarilo sa nám v ňom dať rýchlo dva góly. Potom sme až do konca kontrolovali hru,“ doplnil Jančo.

Domáci v prvom polčase udržali bezgólový stav a boli v ňom aj blízko ku gólu, keď ich kapitán Pavol Šupka z otočky tesne prestrelil. „Súpera sme chceli prekvapiť, vedeli sme, že je kvalitný. Prvý polčas sa nám to aj vcelku darilo. Škoda, že naše dve šance ostali nevyužité. V druhom nám trochu odišli sily a prejavila sa kvalita súpera. Na ihrisko prišiel druhý, fyzicky silný útočník, s ktorého bránením sme mali problém. Škoda dvoch gólov, ktoré sme inkasovali. Chalani napriek tomu odviedli na ihrisku dobrú robotu. Videl som tam dosť veľa dobrých vecí, z toho sa odrazíme,“ hodnotil tréner AFC Nové Mesto nad Váhom Dušan Kramlík.

Števo Holiš - FK Poprad
Štefan Holiš robil domácej obrane poriadne problémy

Tempo zápasu nebolo vysoké

Popradčania síce začali dobre, no v prvom polčase nehrali to, čo sa od nich očakávalo. Prispôsobili sa hre svojho súpera a až po obrátke prepli na vyšší rýchlostný stupeň. „Od súpera sme očakávali, že bude hrať v obrannom bloku. Aj v ostatných zápasoch sme sa presvedčili, že v tejto lige môže každý zdolať každého. Preto sme veľmi radi, že sme tu vyhrali. Tempo zápasu nebolo vysoké, často sa kúskovalo, veľa rozprávalo. V prvom polčase mali domáci jednu veľkú šancu. V druhom sme sa snažili hrať kolmejšie, dali sme gól, po ktorom sa hralo rýchlejšie,“ povedal hrajúci asistent trénera FK Poprad Stanislav Šesták, ktorý si počas polčasovej prestávky vymenil v šatni kopačky. „Ihrisko bolo dosť mäkké, preto som mal v prvom polčase inú obuv. Necítil som sa v nich ale príliš pohodlne, tak som ich vymenil za víťazné a pomohlo to,“ s úsmevom ozrejmil Šesták.

V samom závere mohol prikrášliť víťazstvo bielo-modrých striedajúci Miroslav Daško, no skupinku šiestich skalných popradských fanúšikov nepotešil, kedže zblízka trafil iba do brvna.