fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Hráčska kariéra: Tatran Prešov, Vranov nad Topľou, Karviná (CZ),POHRONIE Žiar nad Hronom-Dolná Ždaňa, FK Poprad

Obľúbený hráč: Alessandro Del Piero, Francesc Fabregas
Obľúbený klub: Arsenal Londýn
Obľúbená hudba: Všetko čo je dobré! 🙂
Obľúbený film: Batman (trilógia) 

jan-hatok-3

Jano, do FK POPRAD prichádzaš zo Žiaru nad Hronom, ktorý hrá II. ligu, skupinu západ. V prvom rade sa ťa chcem opýtať, či pociťuješ kvalitatívny rozdiel medzi druholigovým východným a západným Slovenskom?

Minulá sezóna a jej postupová nadstavba síce bola viac v réžii východu, ale v druhej lige sa situácia vo futbalových kluboch často mení, takže je to ťažko jednoznačne posúdiť. Každý rok je iný. Ale ak to mám porovnať z hľadiska kvalitatívneho tak je to na podobnej úrovni.

FK POHRONIE Žiar nad Hronom – Dolná Ždaňa je klub ktorý minulý rok patril do špičky druhej ligy. V tabuľke o postup ste obsadili šieste miesto a od Prešova vás delilo iba sedem bodov. V tíme si aj napriek úspešnej sezóne skončil a prišiel si do Popradu. Čo bolo pre teba dôvodom pre zmenu klubu?

Na Pohronie spomínam len v dobrom. Nepatrí síce medzi veľké kluby, ale zišli sme sa tam dobrá partia, aj hráči aj vedenie. Dovolím si tvrdiť, že keby sa nám vyhýbali zranenie, tak by sme skončili aj vyššie. Do Popradu som prišiel kvôli tomu, že je to ambiciózny klub s krásnym štadiónom a dobrými fanúšikmi.

V tvojom klubovom repertoári svieti aj aktuálny prvoligista Tatran Prešov, ako si vnímal pohárový zápas, proti svojmu niekdajšiemu zamestnávateľovi?

Tešil som sa na tento zápas, že si zahrám proti svojim bývalým spoluhráčom, ale nejako zvláštne som sa na to nepripravoval. Samozrejme, som rád, že sme vyhrali, ale Tatranu prajem len to najlepšie v boji o udržanie v najvyššej lige.

img_0347

V obrane FK POPRAD zastávaš svoje dôležité a pevné miesto. Defenzíva Popradu je aktuálne o niečo úspešnejšia ako útok, no útočí každopádne celé mužstvo. V čom vidíš príčiny gólového pôstu FK Poprad? 

Tak ako hovoríš, brániť, ale aj útočiť by malo celé mužstvo, takže to nieje len o útočníkoch, ale pomáhať máme aj my, obrancovia. Ja si myslím, že šancí sme si vo väčšine zápasov vytvorili dosť, len máme trošku smolu v zakončení. Podarilo sa nám rozbehnúť v Rimavskej Sobote, urobíme všetko preto, aby to tak bolo aj v sobotu.

Mužstvo FK POPRAD pracuje aktuálne pod trénerom Šturmom, odišiel však Pavol Mlynár, ktorý zanechal v Poprade kus svojej práce. Vedel by si porovnať prácu a stratégiu týchto dvoch trénerov? 

Ťažko porovnávať. Každý tréner má svoju filozofiu, ktorú by chcel preniesť na svoje mužstvo. Nie je to ľahké, niekedy to trvá dlhšie, niekedy kratšie. Každý sa snaží robiť svoju prácu najlepšie ako vie a o to sa snažil aj tréner Mlynár a teraz tréner Šturma. Snaží sa celé mužstvo a ja verím, že vďaka tvrdej práci budeme úspešní.

Skús nám prezradiť aj niečo zo svojho súkromia 🙂 Komu alebo čomu, venuješ svoj voľný čas?

Väčšinu svojho času sa usilujem stráviť so svojou priateľko Soňkou, ktorá sa snaží prísť a povzbudiť nás na každý domáci zápas. Rád svoj čas trávim aj s mojimi dvoma synovcami a samozrejme s kamarátmi.

Ďakujeme za rozhovor!

Lukáš Marhefka

X