FK Poprad


Oficiálna stránka

Ideme do Petržalky, túžime po bodoch

Futbalisti druholigového FK Poprad cestujú zajtra do Senca, keďže v nedeľu dopoludnia (o 10.30 hod.) nastúpia na stretnutie 15. kola na ihrisku FC Petržalka. Po utorňajšom víťazstve v osemfinálovom zápase Slovnaft Cupu v Šamoríne panuje v našej šatni dobrá atmosféra. Tú by sme si chceli preniesť aj do duelu s nováčikom súťaže.

V uplynulom kole si oba tímy zmerali sily s celkom rozdielnymi súpermi. Bielo-modrí orli si poradili doma s posledným Bardejovom 5:2, čierno-bieli prehrali na ihrisku lídra súťaže zo Skalice 0:2. V hlavnom meste pôjde o priamy súboj o piate miesto tabuľky. Petržalka je piata so ziskom 25 bodov, my sme o priečku nižšie s 23 bodmi.

FK Poprad
Pohárový zápas v Šamoríne sme zvládli, teraz nás čaká Petržalka

Petržalka buduje slušné mužstvo

„Bude to ťažký zápas, Petržalka má kvalitný káder a hrá doma na umelej tráve. Myslím si však, že máme veľmi kvalitné mužstvo a keď budeme hrať to, čo chceme, nemôžeme prehrať s nikým. Verím tomu, že pohárové víťazstvo v Šamoríne pomôže každému jednému z nás, najmä po mentálnej stránke, že budeme mať ešte viac sebavedomia,“ uviedol jeden z hrdinov pohárového duelu v Šamoríne, útočník FK Poprad Erik Streňo. Naši chlapci už víťazstvo zvonku potrebujú ako soľ, aj preto, že v tabuľke pravdy sú na mínus štyroch bodoch. „Každé víťazstvo poteší a môže naštartovať. Môžeme sa od toho odraziť ďalej,“ povedal brankár FK Poprad Ján Malec.

Petržalka má konsolidovaný tím, ktorý v domácich meraniach síl ťaží aj z dokonalého poznania svojej umelej trávy. „Petržalka buduje celkom slušné mužstvo. My by sme už ale chceli konečne uspieť na súperovom ihrisku. Budeme sa snažiť už do konca jesennej časti neprehrať,“ dodal tréner FK Poprad Marek Petruš.

X