Hlavička Horvátha rozhodla v Šamoríne

Jediný gólový moment rozhodol o našom víťazstve v 13. kole druhej ligy v Šamoríne. Po presnom zásahu hlavou stopéra Lukáša Horvátha sme si po dvoch prehrách v rade zapísali do tabuľky veľmi dôležité tri body. Momentálne v nej figurujeme na štvrtom mieste, keď na vedúcu Banskú Bystricu strácame štyri body.

Na juhu Slovenska sme začali aktívne a v úvodnej polhodine sa hralo podľa nášho scenára. V 13. minúte sa po rohovom kope oprel do lopty z 25 metrov Maťaš a tá skončila na pravej žrdi Szárazovej brány. O tri minúty neskôr pálil Andrić z hranice šestnástky vysoko nad. V 25. minúte vystrelil po zemi Junior a jeho zblokovaný pokus tesne minul pravú žrď domácej svätyne. V 32. minúte sa pekne uvoľnil v pokutovom území Andrić a z otočky vystrelil, no Száraz bol pozorný. O tri minúty na to musel zasahovať Malec, keď delovku Rymarenka vyrazil iba pred seba a Pajer odkopol loptu do bezpečia. V 37. minúte zasahoval Malec na dvakrát po strele L. Nagya z 20 metrov. V 42. minúte prenikol Zuberu, ale jeho pekná individuálna akcia bola zastavená. V 54. minúte sa do tutovky dostal Jančo, no po prihrávke od Andrića zakončoval neskoro. O štyri minúty neskôr obišiel Zuberu Zekuciu, ale z dobrej pozície prestrelil. V 65. minúte mal veľkú šancu domácich striedajúci Leginus, ale Malec jeho delovku zblízka vyrazil na rohový kop. V 70. minúte mieril z hranice šestnástky k ľavej žrdi striedajúci Gallovič, no pozorný Száraz končekmi prstov vytlačil loptu na roh. V 77. minúte zakrútil z rohového kopu loptu na bližšiu žrď Zošák a Horváth hlavou rozvlnil sieť – 0:1. V 88. minúte sa snažil technickou strelou zakončiť pod brvno Maťaš, no Száraz vytesnil loptu nad svoju bránu.

FK Poprad - Grešák
Matej Grešák – FK Poprad

hlasy po zápase

Branislav Sokoli (tréner FC ŠTK 1914 Šamorín): „Do zápasu sme vstúpili s príliš veľkým rešpektom. Nechali sme súpera kombinovať, nedostupovali sme k jeho hráčom, tým pádom mali hostia celý prvý polčas územnú prevahu. V útočnej fáze sme sa vôbec nepresadili, nedokázali sme zakombinovať, kazili sme veľa prihrávok. Do druhého polčasu sme sa snažili zlepšiť pohyb smerom do ofenzívy a byť dôraznejší v defenzíve. Pri inkasovanom góle sme boli nedisciplinovaní. Zápasu by viac svedčala remíza. Poprad má skúsené mužstvo, uhral si to. Zápas sa zlomil pri nepremenenej šanci Zuberu.“

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Po dvoch smolných zápasoch, v ktorých sme neboli úspešní, sme do tohto stretnutia išli s pokorou naštartovať sa. Som rád, že sa nám to podarilo, lebo víťazstvo sme potrebovali pre upokojenie situácie v klube. Bol to dobrý výkon, zaslúžene sme vyhrali. Momentálne máme problém so zakončením, je to o dobíjaní brány. Chceli sme zastaviť negatívnu sériu dvoch prehier po sebe a som rád, že sa nám to podarilo.“

Pozn.: hlasy po zápase – zdroj: Futbalnet TV