Historická šanca je tu, pobime sa o ňu!

Teraz už ide naozaj o všetko. V druhej lige ostáva do konca dlhodobej časti odohrať posledné dve kolá a je jasné, že až v tom úplne poslednom sa rozhodne o priamom postupujúcom do Fortuna ligy. Je fantastické, že v hre je aj FK Poprad. Bielo-modrí orli sú nielenže v hre o priamy postup medzi elitu, ale dokonca majú všetko vo svojich rukách. Na čele tabuľky je síce FK Pohronie, ale naši chalani majú rovnako 55 bodov ako ich súper a zhodnú bilanciu vzájomných zápasov (1:2 vonku, 2:1 doma). To znamená, že pri rovnosti bodov na konci súťažného ročníka rozhodne o pozícii na prvom mieste lepšie skóre. To má momentálne o jeden gól lepšie FK Pohronie (41:24), FK Poprad (51:35), ale jeden gól dve kolá pred koncom nič neznamená a je jasné, že až ostatné dve kolá a výsledky v nich rozhodnú, kto na tom bude nakoniec lepšie.

Obaja rivali majú papierovo približne podobné vyžrebovanie. V sobotu 18. mája hrá FK Poprad v Bardejove a Pohronie hostí doma Komárno, 25. mája hrajú naši chlapci doma proti Petržalke a Pohronie cestuje do Šamorína. Momentálna forma hovorí v náš prospech. Z ostatných siedmich stretnutí sme šesťkrát vyhrali a raz remizovali. Štyrikrát nám na plný bodový zisk stačil jediný strelený gól, keďže sme neinkasovali ani raz. Brankár Knurovský zatiahol roletu dokonca až v piatich dueloch z posledných siedmich vystúpení, čo je skvelá bilancia.

„Je to zásluha celého mužstva. Ak by sme neboli tak kompaktní, určite by to takto nebolo. Som vďačný za to, že je to tak. V Liptovskom Mikuláši som v bráne síce mal čo robiť, ale to patrí k futbalu, že si pomôžeme jeden druhému. Tak to má byť,“ povedala nám pred sobotňajším meraním síl v Bardejove súčasná brankárska jednotka FK Poprad Adrián Knurovský.

FK Poprad - Bardejov
Adrián Knurovský – FK Poprad

v bardejove sa hrá ťažko

V Bardejove nás nečaká prechádzka ružovou záhradou. Partizán je doma veľmi silný a na jar má veľmi dobrú fazónu. Keďže záchranárske práce má už úspešne za sebou, môže hrať uvoľnene. „Chceme posunúť našu sériu víťazstiev aj v ďalšom zápase v Bardejove, aj keď je to už tretí zápas v rade na ihriskách súperov. Vieme, že je to ťažký súper, nepríjemné prostredie. Na ihrisku odovzdáme všetko, aby sme boli úspešní. Pozeráme sa na seba, nie na Pohronie,“ uviedol asistent trénera FK Poprad Mikuláš Dvorožňák. Okrem zraneného Jakuba Hrica, ktorý je po operácii kolena, by mali mať naši tréneri k dispozícii v Bardejove kompletný káder. „Ostatní hráči sú fit a pripravení nastúpiť. Ťažko povedať, s čím na nás vyrukuje Bardejov. Musíme byť zo strany domácich pripravení na všetky alternatívy. Musíme odviesť maximum našich schopností. Kvalita na našej strane určite je, len ju treba pretaviť aj na ihrisku,“ zdôraznil Dvorožňák.