Hovorí sa, že futbal často nemá logiku. Niekedy však býva aj spravodlivý a taký bol dnes v Poprade. V šlágri 6. kola druhej ligy sme porazili v NTC Poprad KFC Komárno 2:0, keď o víťazstve sme rozhodli v samom závere – dvoma gólmi v 89. a 90. minúte. Ukázalo sa, že bojovať a drieť sa oplatí až do samotného konca a vytúžený úspech sa dostaví.

Stretnutie sme začali aktívne a už v 1. minúte opečiatkoval Jančo svojou ďalekonosnou technickou strelou brvno hosťujúcej brány. Bielo-modrí orli boli pri chuti a gól doslova visel vo vzduchu. Najbližšie k nemu mal Slebodník, ktorý sa v prvom polčase dostal do troch sľubných gólových príležitostí. Tutovku mal po akcii s kapitánom Zošákom, no vo finálnej fáze zlyhal. Gólman Komárna Ásványi sa mal čo obracať a na jeho bránu sa valila jedna akcia za druhou. V sľubnej šanci sa pred ním po polhodine hry ocitol Kukoľ, no v ťažkej pozícii bránu prestrelil. V závere prvého polčasu sa zranil Zekucia a hoci sa snažil pokračovať, v úvode druhého polčasu predsa len musel ísť nútene dolu z ihriska. Ešte predtým sa v samom závere prvej polovice odhodlal k ďalekonosnej strele Slebodník a jeho štipľavý pokus k ľavej žrdi odvrátil hosťujúci brankár len s námahou na rohový kop. Aj po zmene strán sme začali aktívne. V 50. minúte technicky poslal loptu na bránu Da Silva Junior a tá skončila na pravej žrdi Ásványiho svätyne. V 58. minúte mohlo z ničoho nič udrieť na druhej strane, keď Pinte z bezprostrednej blízkosti trafil iba dobre postaveného Maleca a následnú ešte nebezpečnejšiu dorážku domáci brankár reflexívnym zákrokom nohou zázračne zneškodnil. Keď sa už zdalo, že stretnutie sa skončí bezgólovou remízou, v 89. minúte sa v šestnástke najlepšie zorientoval Andrić a gólovou hlavičkou rozjasal domáce tribúny – 1:0. V druhej minúte nadstaveného času spečatil náš zaslúžený triumf z priameho kopu v tejto sezóne už štvorgólový Jančo.

FK Poprad - Komárno
Víťazná gólová hlavička Andrića na 1:0

hlasy po zápase

Marek Petruš (tréner FK Poprad): „Bol to jeden z najlepších zápasov pod mojim vedením na domácom štadióne. Zaslúžené víťazstvo, už v úvode stretnutia sme si vypracovali tri dobré gólové príležitosti. Hráčom som na príprave povedal, aby boli trpezliví, že výsledok sa dostaví. Stalo sa tak po veľmi dobrom výkone. Na ihrisku dnes nebola slabina. Dobre sme kombinovali, prevýšili sme súpera, aj keď sme vedeli, že bude hrať defenzívnu taktiku a vyrážať do nepríjemných protiútokov. V dvoch situáciách to k našej spokojnosti vyriešil Jano Malec. Záver bol spravodlivý, teším sa z neho. Ešte viac ako výsledok ma teší predvedená hra.“

Jozef Olejník (tréner KFC Komárno): „V Poprade sme sa dnes zamerali na defenzívnu činnosť, zabehali sme si bez lopty. Konečný rezultát je spravodlivý, Poprad ukázal veľkú silu. Vyhral zaslúžene, gratulujem Marekovi, snažili sme sa im to znepríjemniť. Veľa sme toho smerom dopredu neukázali, mali sme tam jednu – dve šance. Dnes bol futbal spravodlivý, domáci dali v závere dva góly a zaslúžene zvíťazili.“

Vladimír Kukoľ (FK Poprad): „Je veľmi dôležité veriť až do konca a nebol to prvý zápas, ktorý sme rozhodli v posledných minútach. Už prvý polčas mohol kľudne skončiť 3:0, šance tam boli. Veľmi nám pomohol Jano v bráne, keď za stavu 0:0 chytil stopercentnú šancu. Opäť sa ukázalo, že tímová práca je veľmi dôležitá. Už na konci prvého polčasu nám dochádzali sily, ale adrenalín hrá svoju rolu. Dopredu nás hnala viera a túžba po víťazstve. Stále však treba trénovať koncovku, lebo šance si vytvoríme vždy, ale s ich premieňaním je to už horšie. Môže sa nám to v nejakom zápase vypomstiť ako pred dvoma týždňami doma so Skalicou.“