FK Poprad


Oficiálna stránka

Pekné umiestnenie dosiahli mladší žiaci FK Poprad kategórie U12 vo finálovom turnaji Mini Champions Ligy Slovensko 2017 v Nemšovej. V konkurencii najlepších ôsmich tímov Slovenska im len tesne unikla medaila. Naši chlapci ako jediní zastupovali na turnaji východné Slovensko.

V skupine B vyhrali bielo-modrí nad Moravanmi i Prievidzou, prehrali iba s Podlavicami a z 2. miesta postúpili do finálovej skupiny. V nej nestačili na Podlavice, Petržalku a Martin, čo znamenalo konečné 4. miesto a nepopulárnu „zemiakovú“ medailu.

Radovan Novák (tréner FK Poprad U12): „Do veľmi príjemného a futbalového prostredia v Nemšovej sme cestovali s cieľom a odhodlaním postúpiť do finálovej skupiny a ostať na turnaji obidva dni. Na začiatku však treba povedať, že perfektne zorganizovaného turnaja sa zúčastnilo osem vyrovnaných družstiev. Hneď v úvode sme si zmerali sily s OŠK FŠRH Moravany, myslím, že nielen pre nás, ale aj pre nich to bol veľmi ťažký zápas. Chceli sme vstúpiť do turnaja víťazstvom a to sa nám podarilo. Hneď na začiatku sme sa ujali vedenia a stav zápasu sme držali pevne v rukách svojou aktivitou a útočnou hrou. Súper však stále náskok sťahoval a bol nepríjemný počas celého stretnutia. V druhom zápase proti Baníku Prievidza tlak z chlapcov mierne opadol a túžba po postupe nás hnala dopredu. V tomto zápase sme boli sebavedomejší, chlapci výborne kombinovali, dali sme krásne góly. Bol to náš najlepší zápas na turnaji. V treťom zápase sme sa stretli s Jupie Banská Bystrica. Bol to súboj o prestíž a prvé miesto v tabuľke. Hneď v úvode sme sa ujali vedenia. Súpera sme nešetrili, ale ten hral v defenzíve výborne a potrestal všetky naše straty gólom a zvíťazil. Druhé miesto nám však zaručovalo postup a splnenie hlavného cieľa. Do každého zápasu sme nastupovali s tým, že každý náš najbližší zápas je ten najdôležitejší. Tak sme odštartovali aj druhý deň na turnaji a hneď v prvom zápase vo finálovej skupine sme si zmerali sily s veľmi dobre hrajúcim Fomat Martin. Súboj bol zo začiatku veľmi vyrovnaný. Pre nás bolo smolou, že sme dostali dva góly a museli sme doťahovať. Strelili sme kontaktný gól, ale hneď na to sme inkasovali a to nás zlomilo. V zápase sme sa už nedokázali presadiť a prehrali sme. V druhom zápase sme sa stretli s FC Petržalka. Tento zápas bol pre oba tímy veľmi dôležitý, na našu smolu nám však nevyšiel úvod a hneď sme prehrávali. Tento zápas nám vôbec nevyšiel a súper nás potrestal. Keďže výsledky nehrali v náš prospech, tak v poslednom zápase sme už nemali šancu skončiť do tretieho miesta, no my sme však chceli vyhrať a oplatiť prehru FŠMH Jupie Banská Bystrica. Pre nášho súpera to bol zápas o titul. Polovicu zápasu sme vyhrávali. Hra z našej strany bola veľmi dobrá, no defenzíva Jupie odolala aj s výborne chytajúcim brankárom a dokázali nás po druhýkrát zdolať. Musím však pochváliť chlapcov, pretože počas celého turnaja hrali s maximálnym nasadením a úsilím. Po celý turnaj sme sa snažili hrať ofenzívny futbal, pre celý náš tím to bola obrovská skúsenosť a zážitok. Prvý deň nám vyšiel určite lepšie ako ten druhý, v ktorom nám chýbalo aj kúsok športového šťastia.“

FK Poprad U12
Mladší žiaci FK Poprad U12 obsadili v Nemšovej pekné 4. miesto

Výsledky

Skupina A: FC Petržalka – FK Slovan Levice 6:3, Petržalka – FK Vyšné Opátske 6:4, Petržalka – MŠK Fomat Martin 1:3, Levice – V. Opátske 1:5, Levice – Martin 0:4, V. Opátske – Martin 1:4.

Poradie: 1. Martin 9 bodov, 2. Petržalka 6, 3. V. Opátske 3, 4. Levice 0.

Skupina B: OŠK FŠRH Moravany – FC Baník Prievidza 1:10, Moravany – Jupie FŠMH Podlavice 1:4, Moravany – FK Poprad 4:6, Prievidza – Podlavice 1:2, Prievidza – FK Poprad 4:7, Podlavice – FK Poprad 8:2.

Poradie: 1. Podlavice 9, 2. FK Poprad 6, 3. Prievidza 3, 4. Moravany 0.

Finálový turnaj: FK Poprad – Podlavice 2:5, FK Poprad – Petržalka 1:7, FK Poprad – Martin 1:8, Podlavice – Petržalka 3:2, Podlavice – Martin 3:1, Petržalka – Martin 2:3.

Poradie: 1. Podlavice 9, 2. Martin 6, 3. Petržalka 3, 4. FK Poprad 0.

Zápasy o konečné umiestnenie: o 7. miesto: Levice – Moravany 7:1, o 5. miesto: V. Opátske – Prievidza 3:3, 3:4 p. kopy.

Strelci gólov FK Poprad: Bukovinský 5, Lopušek 4, Kočiš 2, Piešťanský 2, Laufík 2, Bielený, Hudák, Polakovič, Gondkovský.

Zostava FK Poprad: Rigda, Pafko, Hudák, Bukovinský, Barla, Laufík, Baláž, Polakovič, Lopušek, Kočiš, Gondkovský, Bielený, Joštiak, Piešťanský.

Konečné poradie: 1. JUPIE FŠMH Podlavice, 2. FC Petržalka, 3. MŠK FOMAT Martin, 4. FK Poprad, 5. FC Baník Prievidza, 6. FK Vyšné Opátske, 7. FK Slovan Levice, 8. OŠK FŠRH Moravany n. Váhom.

INDIVIDUÁLNE OCENENIA:
Najlepší brankár turnaja: Matúš PERNICKÝ (JUPIE FŠMH Podlavice)
Najlepší strelec turnaja: Jakub ĎURICA (JUPIE FŠMH Podlavice) 10 gólov
Najlepší hráč turnaja: Patrik HOLJENČÍK (MŠK FOMAT Martin)