FK Poprad


Oficiálna stránka

Za účasti šiestich tímov sa v pondelok 26. februára v Aréne Poprad uskutočnil halový futbalový turnaj prípraviek FK Poprad U8 Cup. Okrem dvoch domácich družstiev (FK Poprad bieli, FK Poprad modrí) sa na turnaji predstavili FK 05 Levoča, 1. MFK Kežmarok, ŠK Selce a Stará Ľubovňa.

Pre našu najmladšiu kategóriu to bol vôbec prvý turnaj na domácej pôde. Hralo sa systémom každý s každým, pričom však nešlo o výsledky, na ktoré sa v tejto vekovej kategórii nehrá, ale v prvom rade o zábavu a radosť z hry. Po skončení turnaja si všetci jeho aktéri odniesli domov zlaté medaily, ktoré si za predvedené výkony určite zaslúžili.

FK Poprad U8
FK Poprad postavil na turnaji dva tímy

„Pre našu kategóriu to bol prvý domáci turnaj, predtým sa naši chlapci predstavili na turnaji v Banskej Bystrici. Sme radi, že to vyšlo akurát v prázdninový deň a že rodičia prišli v takomto hojnom počte povzbudiť svojich chlapcov,“ povedal nám tréner FK Poprad U8 Vladimír Kukoľ.

FK Poprad U8
Chlapci predviedli bojovné výkony

Spoločne so svojím asistentom Petrom Vernarcom postavili na turnaji dva tímy. „Chlapci robia veľké pokroky a takéto zápasy ich posúvajú dopredu, či už po mentálnej alebo fyzickej a technickej stránke. Chlapcov máme dosť, aj preto sme mohli postaviť dve družstvá. Šesť hráčov ešte nemohlo prísť pre chorobu alebo preto, že boli odcestovaní,“ ozrejmila opora A-tímu FK Poprad. „Koncom marca nás čaká turnaj v Kežmarku, ktorý bol preložený na neskorší termín kvôli chrípkovej epidémii. Na jar odohráme aj medziškolský turnaj. Podľa počasia uvidíme, či ho zorganizujeme v Aréne Poprad alebo vo Veľkej na prírodnej tráve,“ dodal Vladimír Kukoľ.