FK Poprad


Oficiálna stránka

Naši chlapci dokázali vo včerajšom zápase prvého semifinále zdolať na domácej pôde favorizovanú Skalicu, ktorá len nedávno hrávala najvyššiu ligu a dnes patrí k lídrom baráže o postup medzi elitu.

Poprad, ktorý v lige nesplnil cieľ a nepodarilo sa mu dostať do skupiny bojujúcej o postup, teší fanúšikov famóznymi predstaveniami v Slovenskom pohári. Chlapci mohli svoje pohárové odhodlanie konečne po prvý raz v turnaji ukázať aj pred domácim publikom. 2250 divákov videlo dramatický duel zaklincovaný gólom Stana Šestáka a čistým kontom mladého brankára Knurovského, ktorý prežil krst ohňom, z ktorého však vychádza ako rešpektovaný nováčik! Zodpovednosť v obrane, kombinácia a húževnatosť v strede poľa, či klopanie útoku na gólové dvere sa dočkali úspechu aj pred domácou kulisou a po vyrovnanom prvom polčase sme sa hneď v začiatku toho druhého náramne potešili krásnemu gólu Stana Šestáka, ktorému loptu fantasticky medzi obrancov Skalice naservíroval Kúkoľ. Tribúny v 56. minúte skákali od radosti a našich jedenásť bielych dresov sa radovalo na polovici súpera z gólu, ktorý nám vyprodukoval pred odvetou lepšiu východiskovú pozíciu pre naplnenie finálového sna.

Pochvalu si však zaslúžia menovite všetci. Vlado Palša a Tomáš Peciar sú našimi tradičným obrannými piliermi a hoci sa v zápase objavilo zopár zaváhaní, čisté konto obrany hovorí za všetko. Hatok a Maťaš na kraji našej defenzívy predstavovali hrozbu aj pre obranu súpera, keď po niekoľkých rýchlych útočných výpadoch vyprodukovali rýchlu kombináciu a závan nebezpečných situácii. Jakub Hric nahrával Vladovi Kúkoľovi do akcie, v ktorej sa presadil Stano Šesták. Chorvát Duje Medak v strede zálohy bol bojovnosťou oporou pre hru vpredu i vzadu. Na krajoch sme mali nebezpečných skúsených krídelníkov Kúkoľa a Kapláňa, ktorí mali obaja šancu na strelenie gólu. Jakub Šašinka je svojou výškou mimoriadne platným v hlavičkových súbojoch, ale ako útočník sa prejavuje komplexne vo všetkých herných činnostiach. No a napokon Stano Šesták… Jeho cit pre futbal a gólový inštinkt pozná nie len Slovensko, ale i prestížne zahraničné ligy. Niet čo dodať.

 

Zo striedačky sa zapojili aj Kica, ktorý plnohodnotne zastúpil Viktora Maťaša – keďže Slavo rovnako ako Viktor, patrí k obrancom s rýchlym šprintom platným v ofenzívnom ťažení. Rudolf Bilas prináša na ihrisko nevyspytateľnosť krásnych centrov a prihrávok a nepochybne kvalitnú a tvrdú strelu. Napokon striedal aj Miro Daško, ktorý v závere stretnutia dodal do stredu poľa skúsenosť a pokoj, ktorý sme v posledných minútach náročného duelu potrebovali.

 

Je férové povedať, že po červenej karte hráča súpera sa nám kombinovalo o poznanie lepšie a Skaličanov sme už k ničomu zásadnému nepustili. Oslabená Skalica však aj napriek chýbajúcemu hráčovi podala v defenzíve poctivý výkon, po ktorom sa nám už nepodarilo skórovať. Brankár Čikoš – Pavličko sa blysol niekoľkými fantastickými zákrokmi a zneškodnil skvelé príležitosti našich chlapcov.

Každý z našich borcov si zaslúži vďaku za ďalší zážitok popradského futbalu. Nepochybne patrí vďaka aj chlapcom, ktorí síce neboli na zápas nominovaní, ale všetci spoločne tvoríme zázemie, v ktorom vzrastá konkurencia a tvorí sa spoločná partia a dobrá nálada. Tréneri Šturma, Kopač, Dvorožňák a Lipčák nám na čele mančaftu pripravili už tretí senzačný zápas. Za pomoci gólu, ktorý sme strelili a toho, že sme neinkasovali na vlastnom ihrisku, je nám domáce finále bližšie ako sme si odvážili priať. Chlapci zabojujme a dajme do toho všetko! Poprad potrebuje dokonalú emóciu z futbalu! Naskytla sa nám šanca storočia.