FK Poprad


Oficiálna stránka

V pondelok 25. septembra o 12. hodine sa v hoteli Sun v Senci zíde slovenská futbalová reprezentácia do 15 rokov na trojdňovom kontrolnom zraze.

V širšej nominácii hráčov figuruje medzi náhradníkmi aj brankár FK Poprad Filip Regitko. Talentovaného gólmana spod Tatier trénuje v prvej lige starších žiakov U15 v FK Poprad Jozef Vernarec.

Jozef Vernarec - FK Poprad
Trénera Jozefa Vernarca nominácia Filipa Regitka neprekvapila

„Filip je veľmi pracovitý a vzorný chlapec, čo sa týka správania. Niekedy má pubertiacke myšlienky, ale keď sa s ním porozprávam, dá si povedať. Je veľmi zodpovedný a obľúbený v kolektíve. Trénuje viac ako ostatní. Vidím v ňom veľkú perspektívu v FK Poprad. Keď bude na sebe tvrdo makať, určite môže dosiahnuť niečo aj vo veľkom futbale. Je to jeden z našich najväčších talentov v mládežníckych kategóriách,“ prezradil o Filipovi jeho tréner v U15 FK Poprad. Osobne ho reprezentačná nominácia neprekvapila. „Tešíme sa z toho, je to paráda. Tušil som, že by to mohlo prísť. Je to ozaj šikovný brankár. Je veľmi inteligentný, čo je pre brankára tiež veľmi dôležité. Vie si organizovať svojich spoluhráčov pred sebou, čo je jeho ďalšie plus. Má všetky prvky moderného brankára,“ doplnil Vernarec.

Ján Malec - FK Poprad
Brankár Ján Malec má Filipa Regitka pod drobnohľadom

Zodpovedný prístup a pracovitosť

Materským klubom Filipa Regitka je TJ Iskra Stará Lesná. Okrem toho pôsobil aj v 1. MFK Kežmarok. V FK Poprad ho má pod drobnohľadom skúsený prvý brankár A-mužstva Ján Malec.

„Potešila ma informácia o jeho výbere k slovenskej reprezentácii. Verím, že ho to bude motivovať k ďalšej práci. Teraz musí makať ešte viac,“ povedal Malec, ktorý najlepšie vie o slabinách i prednostiach svojho mladého zverenca. „Filip je pracovitý chalan, ktorý si naozaj uvedomil už vo svojom mladom veku, ako je potrebné pristupovať k tréningom a samotným špeciálnym brankárskym tréningom. Musím vysoko vyzdvihnúť jeho pracovitosť. Doslova makáme spolu už druhý rok a ešte som ho nepočul „zadudrať“ na tréningu. Nemá problém prísť a spolu so mnou si zatrénovať aj ráno o siedmej. V našej brankárskej skupine je veľkým motivátorom pre ostatných brankárov. Aby som ho ale toľko nechválil, tak, samozrejme, že má aj nedostatky. Na tých pracujeme, aby sme ich odstránili,“ dodal Malec.

Kategória U15 FK Poprad je momentálne v prvoligovej tabuľke po štyroch kolách na druhom mieste za vedúcim 1. FC Tatran Prešov.