Favorit je jasný, môžeme iba prekvapiť

Bielo-modrým orlom z Popradu sa ešte sezóna nekončí. Zverenci trénera Mareka Petruša dosiahli historické maximum klubu spod Tatier, keď skončili na druhom mieste druholigovej tabuľky a tak si ešte zahrajú v barážovom dvojzápase o postup medzi elitu. V boji o Fortuna ligu si zmeriame sily s AS Trenčín, ktorý obsadil v prvej lige predposlednú priečku. Prvý zápas je na programe zajtra (v utorok) od 19.00 hodiny v NTC Poprad, odveta v sobotu 1. júna o 17.00 hod. v Žiline.

„V barážových stretnutiach proti Trenčínu musíme určite podať lepší výkon ako to bolo proti Petržalke. Musíme hrať lepšie v defenzíve, lebo vieme o kvalite súpera, čo sa týka útočnej fázy hry. Na druhej strane si myslím, že majú rezervy v obrannej fáze hry, kde máme typologicky kvalitných hráčov, ktorí sa môžu presadiť. Budeme sa snažiť nastoliť takú taktiku, ktorá bude úspešná. Trenčín hral pred trištvrte rokom vynikajúce zápasy v Európskej lige a celé Slovensko im fandilo a tlieskalo, aký parádny futbal predvádzali. Samozrejme, od tej doby pretieklo veľa vody a po príchode trénera Galáda našlo mužstvo aspoň v defenzíve nejakú hernú tvár a dostáva menej gólov. Favoritom sú oni, my môžeme len prekvapiť,“ uviedol tréner FK Poprad Marek Petruš.

FK Poprad - Petržalka
Stanko, ďakujeme

šesták: bojujeme ďalej

Pre fenomenálneho slovenského útočníka Stanislava Šestáka môžu byť tieto dva barážové zápasy vôbec poslednými v jeho úspešnej kariére. Ako sám už dlhšie avizuje, čas zavesiť kopačky na klinec sa nezadržateľne blíži.

„Favorit je jasný. Musíme zabojovať, ale ten zápas si aj užiť. V posledných zápasoch, keď sme museli vyhrať, sme boli v nejakom kŕči a tie výsledky neboli také, aké tie predchádzajúce. Zbrane neskladáme, Trenčín bol dlhý čas v kríze. Sú favorit, oni musia tvoriť, my môžeme hrať zo zabezpečenej obrany. Uvidíme ako to dopadne,“ povedal Šesták, ktorý v 60. minúte v súboji s Petržalkou schádzal z ihriska za mohutného potlesku takmer dva a pol tisícovej kulisy. Skvelý popradský fanklub následne dlho skandoval jeho meno a na tribúne rozprestrel veľký transparent s jeho dresom a nápisom Stanko ďakujeme.