fbpx

FK Poprad


Oficiálna stránka

Už viac ako šesť týždňov je prerušená prvá dorastenecká liga. Našim starším dorastencom kategórie U19 patrí v priebežnej tabuľke parádne 4. miesto. Zverenci trénerského dua Mikuláš Dvorožňák – Stanislav Koch majú po jedenástich odohraných zápasoch na svojom konte 20 bodov, keď na vedúci Slovan Bratislava strácajú iba 4 body. Momentálne sa naši bielo-modrí orli pripravujú v skupinách na prípadný reštart súťaže. Nielen o tom sme sa pozhovárali s hlavným trénerom U19-ky Mikulášom Dvorožňákom.

FK Poprad U19
Tréner Mikuláš Dvorožňák (uprostred)

Pán tréner, minulý týždeň ste opätovne odštartovali tréningový proces. Ten je momentálne umožnený v skupinách s maximálnym počtom šiestich ľudí, teda tréner plus päť hráčov. Ako prebieha vo vašej kategórii, aby sa v ňom mohlo vystriedať čo najviac hráčov?

Vzhľadom k momentálnej pandemickej situácii trénujeme v skupinkách 5 hráčov plus tréner trikrát do týždňa. Zaviedli sme si systém, aby mohlo trénovať čo najviac chlapcov, skupinky trénujú väčšinou po sebe, tréner ostáva so všetkými.

Zrejme to je celé o veľkej improvizácii. Na čo sa najviac zameriavate a ako to vyzerá v praxi?

Samozrejme, táto situácia nás prinútila pracovať v menšom počte, na druhej strane sa môžeme chlapcom venovať individuálnejšie – pracujeme na zdokonaľovaní individuálnych herných činností, zručností, pri práci s loptou zapájame aj kondičnú zložku – koordináciu, odrazovú silu, rýchlosť aj vytrvalosť.

Ostatný majstrovský zápas ste odohrali pred vyše šiestimi týždňami (3.10.). Ako trávili hráči toto obdobie, mali naplánované nejaké individuálne tréningové plány?

Počas uzatvorenia športovísk mali hráči individuálne tréningové plány, ktoré boli zamerané skôr na kondičnú stránku.

V tabuľke prvej dorasteneckej ligy ste na výbornom 4. mieste iba so štvorbodovou stratou na vedúci Slovan Bratislava. Myslíte si, že súťaž bude ešte pokračovať v jesennej časti alebo až na jar? Aký vývoj očakávate?

Chlapcom patrí obrovská vďaka a pochvala za dosiahnuté výsledky v jesennej časti – je to ich odmena za tréningový proces, v ktorom sa snažili pochopiť, čo od nich ako tréneri chceme, vytvorili skvelú partiu v šatni aj na ihrisku, ktorá tomu len dopomohla. Čo sa týka pokračovania súťaže, vidím to skôr na dohranie zápasov v jarnej časti, aj keď sa snažíme byť pripravení na akýkoľvek variant.

X